Banány, papája, ananas, avokádo… samé lahůdky, které tentokrát nedopřejeme chuťovým buňkám, ale své pleti. Nebuďte hamoun a rozdělte se. Uvidíte, že vám vaši velkorysost vrátí v podobě znovu nalezené svěžesti a krásy. Enzymy, které tyto plody obsahují, podporují regenerační proces kůže.

Matná pleť
Máte pleť bez jasu? Pak vám pomůže maska z papáji nebo ananasu. Rozmixujte ovoce, přidejte dvě lžíce bílého jogurtu a lžičku medu. Vydržte neochutnávat a naneste na pleť, kterou pak jemně promasírujte konečky prstů. Po masáži nechte ještě tak deset minut působit a opláchněte vlažnou vodou.

Unavená pleť
Podepsal se na vašem obličeji stres a nedostatek spánku? Pak sáhněte po čerstvé okurce.
Povadlou pleť už báječně osvěží pouhý obklad ze slupek, takže až si budete dělat salát, nevyhazujte slupky, ale přilepte si je na obličej. A což teprve maska s okurkovou šťávou, ta vaši pleť nádherně vypne a omladí. Stačí k tomu dvě lžíce okurkové šťávy, půl kelímku smetanového jogurtu a trochu škrobové moučky na zahuštění. Namíchejte si kašičku, naneste na obličej a nechte působit dvacet až třicet minut. Máte-li obzvlášť suchou pleť, smíchejte okurkovou šťávu raději se dvěma lžícemi ovesných vloček, které nechte chvíli nabobtnat. Působení masky zkraťte na patnáct minut a poté opláchněte.

Dehydrovaná a bledá pleť
dostane doslova novou šťávu pomocí intenzivně pěstící mandlové masky s jahodami. Já vím, jahody mají už po sezoně, ale nezbylo vám jich trochu v mrazáku? Tato maska zapůsobí na vaši pleť jako elixír, dodá jí vlhkost, rozjasní ji a barevně sjednotí. Hrstičku mandlí, jahod, lžičku medu a smetanového jogurtu rozmixujte na hladký krém. Naneste a nechte ji na obličeji patnáct minut schnout. Poté opatrně opláchněte.

Tak co, nemáte chuť si některou masku vyzkoušet?
Nejsou tak složité, zato mnohem účinnější než ty kupované.

 

 

 

 

Reklama