Kafe není všelék a ne vždy je vhodné, abyste se jím „nakopnuly“. To samé platí o energetických drincích. Raději se vydejte cestou, kterou pochválí nejen vaše mysl, ale i tělo.

shutterstock-76846579.jpg

  • Spěte – Nebudeme si nic nalhávat, základem úspěchu je vždy dostatečný odpočinek. Teprve pak nebudete v půlce pracovního dne koukat bezradně do zdi a mozek začne stagnovat. Neponocujte a dopřejte tělu alespoň osm hodin spánku
  • Otužujte se – Po probuzení otevřete na pár minut v celém bytě okna a dopřejte nejen sobě, ale i svému domovu ranní dávku čerstvého vzduchu. Skvěle vás také nastartuje ledová (nebo alespoň vlažná) sprcha.
  • Sport po ránu – Každý na to není, ale pokud byste se přeci jen vykopala, doporučuji vstát o hodinku dříve, nazout běžecké boty a vyrazit ven pořádně se proběhnout. Můžu vám garantovat, že únava vás úplně mine a budete se cítit skvěle.
  • Dobře jezte – Vyhýbejte se nezdravému jídlu a těžkým večeřím, omezte velké množství lepku a naopak přidejte na ovoci (dopoledne) a zelenině. V tomto období potřebujeme vitamínů do zásoby.
  • Pijte zelený čaj – Kofein je skvělý, ale zelený čaj je přírodním nakopávačem, navíc pro tělo výrazně prospěšnějším. Uvařte si celou konec a pijte ho klidně až do odpoledne.
Reklama