Říká se, co se v mládí naučíš... ale někdy to není zase tak jednoduché, začít po letech znova. Jak si poradila čtenářka HradilovaL, se dočtete v jejím přspěvku, za který děkujeme.

Milá redakce, s dnešním tématem jste se zrovna trefili do mé aktuální činnosti. Vzhledem k tomu, že jsem již tři měsíce upoutána na lůžko a stále vymýšlím činnosti, kterými bych se mohla zabavit, tak přišla řada i na pletení.

Naposledy jsem pletla jako mladá holka a vždy jen pro sebe. Tak jsem se po patnácti letech pletacího půstu chtěla pustit do něčeho pořádnýho, aby mi to zabralo dost času a stálo to za to.

Manžel mě nakonec ukecal, abych mu upletla svetr.

První sázka do loterie, byla vlna. Nemohla jsem jít do obchodu, tak jsem ji objednávala přes internet. Docela jsem trnula, jestli ta barva bude taková jako na fotkách a jestli to náhodou nebude kousat...Vlna byla příjemná, ale barva byla nekonec dost jiná, než na fotkách. K mému štěstí se mi ale líbila víc:o) Tak hurá do pletení...jenže já všechno zapomněla:o(

Vyhledala jsem si internetové návody, jak se plete hladce a obrace, začíná a ukončuje. Pak už to šlo jak po másle.Abych to ale neměla tak jednoduché, vymyslel si rozepínací rolák. Na ten jsem ale nikde žádný návod nenašla. No když to zkrátím...rukávy jsem párala třikrát a rolák asi pětkrát.

Nakonec z toho je ale nádherný pánský svetr a dokonce jsem ho stihla uplést přesně včas, že ho měl zabalený pod stromečkem. Ale protože o svetru věděl a já mu chtěla udělat ještě radost, tak jsem se rozhodla, že mu k tomu svetru upletu čepici. To přece nemůže být tak složité...Vlny mi zbylo dost, tak jsem začala... pletla a pletla, párala a párala.

A nakonec na to koukám a říkám si, že je nějaká malá. Zkusím to, a i mně je malá. No nic, tak ji dám mému tříletému synovci. Nevím, jak to bylo možné, ale ani můj tříletý synovec ji také neoblíkl... no nic, tak ji zkusíme mé půlroční neteři...paráda, sedla jak ulitá:o))

Nakonec tu čepici pod stromečkem měl, i s bambulí, kterou si moc přál...

No a teď začínám vyšívat ubrus...

Přeji hezký den, HradilovaL

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Po přečtení vašeho příspěvku jsem si vzpomněla, jak jsem pletla v porodnici. Pletení takřka v leže není zrovna jednoduché. Držím vám palce, ať se povede i vyšívaný ubrus

 

Reklama