Dnes Vám nepíšu nic moc veselého, ale doufám, že to aspoň pomůže někomu, kdo se zmítá v podobně zhoubném vztahu...
 
Bylo mi 19 a byla jsem čerstvě přestěhovaná do Prahy. Bydlela jsem s kamarádkou, chodila do práce a žila si tak nějak v pohodě. Jenže pak jsem jednou u nás před domem potkala kluka-frajera - zbláznila jsem se do něj na první pohled! Začali jsme spolu chodit a on - jako zkušený manipulátor - mě začal zpracovávat, abych se zbavila kamarádky, že budeme bydlet spolu (v té době totiž neměl kde bydlet... ). A já hloupá se rozhádala s kamarádkou a nastěhovala si ho do bytu.

Ze začátku bylo všechno fajn, občas mi i pomohl vyluxovat, umýt nádobí apod. Všude jsme chodili spolu, na pivko, pobavit se... Jenže když jsem chtěla jít na kafčo s kámoškama, tak byl doma minimálně týden vyrvál, že bůhví s kým jdu a co tam s ním budu dělat, že jsem d***a, takže už jsem pak ani raději nikam nechodila, seděla jsem doma, jen aby byl klid. O tom, že celá domácnost ležela na mě, se snad už ani nemusím zmiňovat :-(

Když neměl práci, živila jsem ho, platila nájem a on ještě chodil do hospody "na jedno". Ke konci vztahu už bylo na denním pořádku, že přišel domů pod vlivem a měl hroooznou chuť na milování. Nezajímalo ho, že přišel ve tři v noci a já že ráno vstávám do práce... Neexistovalo, abych se ohradila, že nechci :-( Běda, jak jsem s něčím nesouhlasila. Skončilo to rychle: když jsem jednou takhle v noci dostala výprask, utekla jsem... Hodně dlouho mě pak prosil, škemral, vyhrožoval, vydíral, ale neustoupila jsem. Bylo to nejhorší období mého života (vydržela jsem to dva a půl roku) a já pevně doufám, že už je to za mnou. Ale to, že jsem dostala rozum, pro mě bylo vysvobození....
 
čtenářka


Milá čtenářko,

je dobře, že jste se rozhodla nám napsat. To, co se stalo Vám, se může stát komukoli, a když si o tom přečte, může mu to otevřít oči a pomoci vyřešit tuto nelehkou situaci. Vy jste to měla o to těžší, že jste na to musela přijít sama. 

Věřím, že se s tím dobře vyrovnáte a najdete si partnera, který si Vás bude vážit a bude o Vás pečovat, jak se na muže sluší.

Hezký den!

 

Stalo se Vám něco podobného? Vaší kamarádce? Máte zkušenosti s muži - tyrany? Napište o tom! Adresa naší redakce je redakce@zena-in.cz.

Reklama