LITERATURA FAKTU

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi
Vrchovský Ladislav

5efc4ddb64d0eobrazek.pngArmádní generál Heliodor Píka patří k prvním obětem komunistického režimu v Československu.

Zcela unikátní příběh o lidské nenávisti, ideologické zaslepenosti, naprostém odporu k odlišnosti názoru a až zločineckému způsobu uvažování. Tento román byl napsán, aby se na minulost nezapomínalo a aby se podobné justiční vraždy už nikdy neopakovaly.
Detail

Byl jsem číslo 30529
Weinberg Felix

obrazek.pngVálečné vzpomínky židovského chlapce z Čech

Po válce se Felix Weinberg, aby vůbec dokázal jít dál, rozhodl potlačit své vzpomínky a neohlížet se zpátky. Málokdo by uvěřil, že uznávaný vědec a univerzitní profesor fyziky jako dospívající chlapec prošel peklem koncentračních táborů a přežil i pochod smrti. Po šedesáti pěti letech se odhodlal svůj příběh sepsat, učinil tak ale s nečekaným nadhledem.
Detail


NAPĚTÍ A ZÁBAVA

Přej si opatrně
Ephronová Hallie

5efc4e23ed276obrazek.pngNe nadarmo praví staré rčení: Přej si opatrně mohlo by se to splnit...

Co se stane, když má žena, která zbavuje lidi zbytečností a dělá jim doma pořádek, za manžela muže, který naopak věci ve velkém hromadí? Psychologický thriller, v němž se poprvé objevuje téma "úklid podle Marie Kondo“.
Detail

Já & Ty
Náš příběh

5efc4e4be52afobrazek.pngVyprávějte příběh vašeho vztahu...váš příběh.

Každý vztah má různé fáze. Ať už jde o první okouzlení a zamilovanost, nebo jste spolu třeba deset let, tahle knížka je určená právě pro vás. Pomůže vám připomenout si zlomové okamžiky vašeho vztahu i spoustu společných zážitků, ujasnit si, kam byste se chtěli ubírat dál i jak dobře se znáte, a zjistit o sobě i to, co jste dosud netušili.
Detail

Reklama