Ahoj děvčata,
tak jsem právě dočetla Vaše příspěvky k tématu dnešního dne a musím zhodnotit, že s čunětem se opravdu těžko žije, ale ono mít muže puntičkáře, také není žádná výhra.

Před x lety, když jsem se svým nynějším mužem začínala žít ve společné domácnosti (musím podotknout, že tenkrát jsem byla šťastně rozvedená, moje dcera chodila do školky a syn do první třídy), tak jsem si také užívala, ale obráceně. Můj muž byl odporný puntičkář....


Tehdy jsem jezdila s náklaďákem po vlastech Českých i po zahraničí, většinou jsem v neděli večer odjížděla a vracela se v pátek domů z cest, můj muž měl sice chlapskou práci, ale pracoval jen na denní směny, a tak na sebe chca nechca přebral roli matky, takže je zřejmé, že ta emancipace u nás fungovala přímo zářně. Na jeho obranu musím říct, že vše zvládal na jedničku s hvězdičkou. Dokonce děti byly nadšené z jeho kuchyně, což jsem nechápala, protože večeře typu bramborová kaše s opečeným, obaleným salámem nebo kuřetem, či šukofleky a podobná jídla teda nejsou vyrcholem kulinářského umění, a než jsem usedla za volant, tak jsem se domnívala, že hýčkám svoji rodinu jiným jídelníčkem, ale dětem chutnalo a tatík se snažil.

Myl okna, nakupoval, pral, s dětmi dělal úkoly, sousedky mi ho záviděly a jejich muži mu nemohli přijít na jméno, protože jim ho doma holky dávaly za vzor. Dodnes jsem mu vděčná za to, jak úžasně mě dokázal zastat.

Řeknu Vám ale, že když v pátek přijedete po týdenním ježdění po světě, těšíte se asi nejvíc na vanu horké vody  a na svoji postel, na to jak se prima vyspíte, a pak samozřejmě na své milované dětičky a mužíčka. Takže si umíte představit ten šok, když Vás po ránu,krátce po sedmé hodině budí vysavač značky Buldok, který spíš řve jako kráva (pardon), a Vaše drahá polovička vysává u Vás v ložnici. Jasně, hodíte si polštář přes hlavu a tu chvíli to vydržíte. Pak slyšíte jen příjemné cinkání lžiček a talířků, to snídá Vaše rodina, a Vy už znova krásně zabíráte a šok ..... Buldok a mužíček jsou opět v akci.

Vylítnete z pelechu, vytrhnete přívodní šňůru k vysavači z elektriky a snažíte se přes úsměv vysvětlit své drahé polovičce, že jste se celý týden v náklaďáku pořádně nevyspala, a on Vám oplatí stejným úsměvem a povídá, že mi chce ušetřit práci, až se vyspinkám, abych nemusela hned uklízet. Roztomilé, že?

Je po spaní, ptáte se, kde jsou děťátka, a dozvíte se, že u sebe v pokojíku. Otevřete dveře do děcáčku, a ejhle děti, mezi hromadou hadrů. Po prvních rozdaných pusinkách jsem se zeptala, co to ta moje robátka dělají, a mužík opět sladce odpoví, že si uklízejí skříňky a děti se slzama v očích dodají, že už asi po desáté a tátovi, že se to pořád nelíbí.

Nemůžete podrazit hlavu rodiny a jeho výchovné metody, ale když mi děti ukázaly nastříhané pruhy z kartonu na šířku příborového nože a muž dodal, že to také tak museli na vojně dělat, málem jsem zkolabovala. Odtáhla ho z pokojíku, zavřela dveře a řekla mu z plného hrdla, co si myslím o této "buzeraci".

Dneska se už tomu smějeme, děti dokonce na to rády vzpomínají, usmívám se i jeho bývalým poznámkám na moji adresu, když říkal mým rodičům, že se chodím dívat na domácí práce do muzea. To je jen vzorek toho, jak u nás kdysi emancipace fungovala a jak ji pojal můj muž.

Dneska už máme všechno jinak, s kamionem po Evropě lítá má drahá polovička a já mu dělám šéfovou, a když se dostane po měsíci domů na víkend, je rád, že nemusí brát vysavač do ruky,  a pak, že emancipace je nějaké terno ....
Pěkný zbytek dne Vám všem přeje

murena

Milá mureno... tak musím říct, že Tvůj příspěvek mi bere dech. Skvělé, vtipné... a ten náklaďák! Klobouk dolů :o))))

Reklama