Dnes 15. února začíná na České televizi nový seriál Náves.

 

Do této doby jste se mohli setkávat v repríze s obyvateli Náměstíčka. V pondělí 13. února jsme se s nimi rozloučili, abychom přivítali nové hrdiny. Tentokrát se přemístíme na vesnici. A právě proto dostal desetidílný seriál scenáristy Jana Míky jméno Náves.

 

Už na samém začátku natáčení seriálu se vyskytl problém, se kterým se nepočítalo. „Měli jsme za úkol najít typickou českou vesnici, kde je náves s kostelíčkem, rybníčkem, školou, malým obchůdkem, hospodou a obecním domem,“ říká režisér Jaroslav Hanuš.

„S architektem Jindřichem Goetzem jsme se domnívali, že si budeme vybírat z mnoha vesnic. Opak byl pravdou. My jsme objeli asi šest set vesnic, než jsme náhodou objevili Líšnou,“ dodává Hanuš.

 

Obec Líšná ležící nedaleko Žebráku se tak stala seriálovou Javorovou, kde žijí noví hrdinové seriálových příběhů. Setkáte se s mnoha známými herci.

Sestry Křepelkovy, které vědí o všem, co se kde šustne, si zahrají Blanka Bohdanová a Alena Vránová. „S Blankou Bohdanovou už jsem točil, ale překvapila mě Alenka Vránová, protože má v sobě komediální talent, který ještě nikdo ve filmu a televizi neobjevil,“ říká režisér Jaroslav Hanuš.

 

V Návsi nebude chybět ani Simona Stašová, Veronika Žilková, Rudolf Hrušinský, Jan Kanyza či Eva Holubová a mnozí další. „Protože je Náves nedaleko od Náměstíčka, přestěhují se sem trafikantka Plecitá, pan Loučný a paní doktorka,“ dodává k obsazení Jan Míka.


O natáčení

Kde se natáčelo:         obec Líšná a okolí Žebráku, Žatec, Praha, Mladá Boleslav

Jak dlouho:                 77 filmovacích dnů

V seriálu:                    přibližně 80 rolí + epizodní postavy + kompars


Hned první díl, vysílaný dnes 15. února na ČT1 od 20 hodin, jakoby se vztahoval ke včerejšímu tématu na magazínu Žena-in. Půjde totiž o svatbu. A rodiče nevěsty (Simona Stašová a Jiří Schmitzer) i ženicha (Eva Holubová, Rudolf Hrušínský) si užijí své.


 7. bůh podsvětí

 

Reklama