Já bych tak potřebovala dobrou a spolehlivou kamarádku! Takovou, která má podobný náhled na věci, můžete se jí bez obav se vším svěřit. Zajde s vámi na kafe, když se potřebujete vypovídat. Zvedne náladu v případě nějakého splínu a raduje se spolu s vámi z vašich úspěchů. To samé bych samozřejmě nabídla i já jí. Jenže už přestávám doufat, že nějaká taková spřízněná duše existuje,“ zoufá si Denisa, která si v tomto směru připadá nesmírně osamělá. S partnerem si sice rozumí, ale tak jako s jinou ženou si s ním nepopovídá.

63ecb59ccac91obrazek.png
Foto: Shutterstock

O jedinou kamarádku, která daná kritéria splňovala, přišla před pár lety. Se Zuzanou se znaly už od školních lavic, v jedné z nich spolu seděly. Jenže poté, co bývalá spolužačka šest let nazpět porodila, dala se dohromady s jinou maminkou. Chodily spolu ven s kočárky, jezdily na společné dovolené. Na svou bezdětnou kamarádku ze školních let přestala mít čas.

„Vůbec by mi bývalo nevadilo jít s ní ven i s miminkem. Ani vyrazit společně někam pryč na víkend. Jenže jsem zkrátka nebyla taky matka, takže o mou společnost nestála. Věčně nebyla k zastižení, na zprávy odpovídala čím dál méně a čím dál strozeji. Až jsem to vzdala a přestala ji kontaktovat úplně,“ vzpomíná Denisa. Dnes, kdy už je i ona maminkou, je se Zuzanou znovu ve spojení. Ale tím to končí. Má starší děti, které se raději potkávají se svými vrstevníky.

I Denisa se na hřišti seznámila s maminkou stejně starého chlapečka, jako je její Petřík. Občas spolu vyrazí i na procházku s kočárky nebo na výlet. Ale tím to končí. „Nerozumím si s ní tak, jak bych si přála. Je úplně jiného ražení. Jediné, co nás dvě spojuje, jsou ty děti. A to je málo,“ zoufá si Denisa a přiznává, že čas od času na sympatičtější maminku někde narazí. Jenže taková většinou už svou nejlepší kamarádku, s níž tráví volný čas, má.

„Je to beznadějné. Už mě i napadlo, že si dám inzerát. Ale nějak nevím, co do něj napsat. V našem věku, a tím spíš na rodičovské, je to vážně děsně složité, najít spolehlivé přátele. Musíme se starat o rodinu, domácnost, být s partnerem, když je zrovna doma... Za hodinu, dvě, párkrát do týdne, to někoho sotva lépe poznáte natolik, abyste mu mohli plně důvěřovat. Není to jako ve škole, kde spolu děcka tráví celé dny a vědí o sobě téměř všechno,“ dodává smutně.

Zdroj informací: respondentka Zuzana

Čtěte také:

Reklama