Jako každý rok touto dobou i letos zaútočí na dva týdny na Prahu tisíce dánských studentů. Ti si sem jezdí každoročně vyhodit z kopýtka, což v minulých letech znamenalo řady potyček, zásahy záchranné služby, potyčky s policií apod. První várka Dánů dorazila již v neděli.

Celkem v prvním týdnu dánských zimních prázdnin dorazí do Prahy asi 5 600 turistů. V druhém týdnu jejich počet stoupne na zhruba 8 000. Po loňských špatných zkušenostech se policie letos pojistila a na pomoc přizvala i své dánské kolegy. Ti tu jsou především kvůli jazykové bariéře.

Na nájezdy Dánu se připravují kluby, některé do svých útrob Dány ani nepustí, případně budou kontrolovat věk. V tomto případě vyjde policie provozovatelům vstříc, Dány totiž označí barevnými páskami, aby bylo na první pohled jasné, kteří z nich jsou plnoletí.

Během loňských prázdnin museli policisté řešit desítky incidentů a zadržet šest Dánů kvůli potyčkám, dalších třicet bylo převezeno do nemocnice. S nezřízeným chováním opilých Dánů se potýkaly i hotely, které musely dát do pořádku poničené a pozvracené pokoje a nakoupit nové hasicí přístroje, které Dánové pro zábavu vystříkali.

\asdsf

Reklama