Chcete mít svého farmáře? Chcete odebírat kvalitní a čerstvé potraviny přímo z farmy? Není problém!

farmar

Zájem mezi spotřebiteli o kvalitní, zdravé a čerstvé potraviny přímo z farmy v posledních letech výrazně stoupl. A proto vznikl unikátní projekt Najdi si svého farmáře, který odstartoval před několika dny. Zájemcům bude nabízet přehled produktů, které si mohou na všech farmách v celé České republice zakoupit. Kromě svých vlastních produktů nabízejí farmáři také návštěvy a prohlídky statků spojené s jedinečnými zážitky.

 „Smyslem celého projektu je, abychom informovali spotřebitele kdy, kde a od koho si mohou zakoupit zemědělské výrobky. Lidé se tak dozvědí o farmách ve svém okolí, ale tuto službu mohou využít, i když pojedou na tuzemskou dovolenou. Nakoupí si zdravé potraviny přímo od výrobce a navíc se mohou podívat, v jakém prostředí produkty vznikají, jakým způsobem chováme hospodářská zvířata nebo na jakých polích pěstujeme zeleninu, kterou pak oni konzumují,“ popisuje soukromý zemědělec z Královéhradecka David Smetana, který je součástí projektu a který se dlouhodobě zabývá zkvalitněním služeb pro spotřebitele.

V první fázi projektu dochází k oslovování farmářů z celé republiky s nabídkou spolupráce. Od února bude sestavován katalog s údaji o farmách, o nabízených produktech, o místech, kde jsou nabízeny a jakým způsobem je možné nakoupit.

Pro vás jako spotřebitele bude důležitý internetový rozcestník www.najdisisvehofarmare.cz. Kde si budete moci najít podle své potřeby, libosti či chuti místa, kde je možné zakoupit jogurty, tvarohy, čerstvé mléko, smetanu, ale i zelí, brambory, vepřové a hovězí maso, okurky a mnoho dalších zemědělských produktů.

„Chceme nabídnout kvalitní české potraviny, které jsou nejen zdravé, ale také mají svoji charakteristickou chuť, kterou zboží v supermarketech ztrácí. A také tím docílíme návrat lidí k venkovu, kde si mohou odpočnout a načerpat nové síly,“ uzavírá zemědělec Smetana.

Jdete do toho?

Reklama