Sůl je nejen nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, dokáže toho mnohem víc. Co všechno můžete zkusit se solí? Ponořit se do solné lázně, relaxovat v solné jeskyni nebo si dopřát příjemnou atmosféru se solnou lampou.

Každá práce by měla být vyvážená odpočinkem. Myslíte na to? Řídíte se tím? A jak často? Díky soli si můžete dopřát atmosféru klidu a odpočinek prakticky kdykoliv.

relax

Domácí relaxace se solnou lampou

Solná lampa je příjemnou ozdobou bytu, kde zajistí hřejivé světlo pro odpočinek po náročném dni. Vybírat můžete z řady velikostí i odstínů, na elektriku či čajovou svíčku. Solné lampy se vyrábějí z himalájské kamenné soli, jsou doporučovány také tradičním čínským učením feng-šuej.

Solná jeskyně

Jedná se o místnosti postavenou z bloků soli. Pobyt v solných jeskyních poskytuje relaxaci, odpočinek a nechá vás načerpat novou sílu a energii. Pobyt v solné jeskyně se doporučuje při alergiích, nemocech dýchacích cest a poruchách imunity.

Domácí očistná solná lázeň

Pokud máte doma vanu, nemusíte moc přemýšlet nad relaxací, řešení je rychlé a jednoduché a sůl vám může být příjemným parťákem. Teplá koupel zahřeje a dodá ztracenou energii vašemu tělu, uvolní přetažené svaly a uklidní mysl, nechá odpočinout vaše tělo i mysl.

relax

A jak na příjemnou solnou koupel?

  • Solná koupel by svou teplotou měla zhruba odpovídat teplotě těla, napusťte tedy vanu na příjemnou teplotu 37 °C, případně o něco málo více.
  • Aby solná lázeň plnila svou roli, je potřeba, aby sůl ve vodě měla požadovanou koncentraci. Takže se „neupejpejte“ a vsypte celé balení (1 kg) koupelové soli do vany a těšte se na příjemnou relaxaci.
  • Cenově výhodná je například Prešovská sůl. Prešovská koupelová sůl obsahuje také jód a příznivě ovlivňuje celkový stav lidského organismu.
  • Vůni volte podle vaší nálady a rozpoložení. V řadě Andromeda máte na výběr vůně mandarinky, černého rybízu nebo heřmánku, eukalyptu, máty a dalších. Záleží na vašem aktuálním rozpoložení a náladě, kterou zvolíte.
  • Svou pozornost na závěr koupele věnujte také chodidlům. Ztvrdlou kůži na chodidlech ošetřete pemzou, příliš na ni netlačte a postupujte delšími plynulými pohyby.
  • Koupel by neměla trvat déle než 20 minut. Po koupeli se osprchujte studenou vodou, tím podpoříte krevní oběh a už si neplánujte žádnou náročnou aktivitu, ideální je spánek.

Tip na závěr: Relaxaci a příjemnou atmosféru můžete doplnit aromatickými svíčkami a příjemnou hudbou.

Třeba si bude přečíst i tyto články:

Reklama