Vše záleží na lidech!!!

Tak zase jedno téma, na které velice ráda reaguji. Nedalo mi to a musím Vám napsat, jak je to s naším "NEKLIDEM"

Vlastně se Neklid nejmenuje. Je to Matýsek. Matýsek je 6letý dobrmánek a je to náš mazel. Na jeho výchově se podílel hlavně můj přítel. A ač není žádný kynolog, dle mého názoru se mu to povedlo. Pokud někdo namítne, že jsme si Matýska pořídili z důvodů modernosti bojových plemen, tak je na omylu.

Už moji tcháni mají dobrmánka, tentokrát však slečnu, respektive dnes už 11letou bábu, a jelikož jsme znali toto psí plemeno, a tedy i náturu, ani na chvilku jsme neváhali. Z tohoto plemene jde vychovat maximální hlídací pes, nebo pes gaučák. U nás se povedla ta druhá varianta. Pes sice na zahradě štěká jak o život, ale jakmile se někdo přiblíží k brance, v cukuletu je v boudě. Zlodějům to prosím neříkejte :c))) Opravdu nejšťastnější je Mates doma. Leží si spokojeně na místečku nebo s námi v obýváku. Klidně je schopný celý den prospat.

Ale abych se vrátila k názoru na psy. Ten je  jednoznačný. Krvelačné a bojechtivé šelmy ze psů dělají jen a jen lidé!

Náš Matěj má 40 kg, je pravda, že pro takového psa, když se rozeběhne, není problém porazit dospělého člověka (i mě už Matěj porazil), ale to byla zrovna moje chyba. Natož když se k tomu ještě přidají zuby (to se mi díkybohu nestalo a věřím, že ani nestane).

Náš Matěj je psí flegmatik, okolo psů prochází bez povšimnutí, lidé ho také nezajímají. Takže procházky s ním jsou pohodové a bez starostí, zda ho zrovna nenapadne někoho očmuchat, nebo dokonce na někoho skočit. Ale přesto je to velký pes, tak že bez náhubku ven nejdeme. Určitě není zrovna příjemné pro kolemjdoucí, když naproti nim jde dobrman, a bez náhubku. Proto si myslím, že ač pejskaři věří svému miláčkovi sebevíc jako já, náhubek by prostě mít měli!!! Teda pejsci by měli mít náhubek, ačkoliv lidem by to taky někdy neuškodilo :c))))

S pozdravem Renata

P.S. Posílám Vám na fotce našeho NEKLIDA (krásný že???)

Renata Tomanová


Gaučák, negaučák, náhubek potřebuje, navíc když je dobrman. A lidi by opravdu ten náhubek potřebovali taky (občas). Fotka, bohužel, nevyšla :-( .


Co vy a náhubek? Nosíte ho i vy?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Vybíráte si plemeno podle módy?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama