Rodinné fotografie a portréty se na zdech vystavují  už od dob daguerrotypie. V některých rodinách je vystavování fotografií tradicí. Někdo si je nechává zvětšovat a zasklívat, jiný si dělá koláže a vylepuje si je do klip rámů, ale hitem poslední doby jsou fotoplátna.

Nedávno jsem objevila úžasné „venkovské“ rámařství a dala si zarámovat, zapaspartovat a zasklít spoustu obrázků, které mi doma ležely ladem. Rámař byl potěšen lukrativní zakázkou, ale na druhou stranu si postěžoval, že jeho řemeslo pomalu upadá. „Jo paní, dnes už se moc nerámuje. Lidi asi šetří a doma to „pytlíkujou“, jak se dá.“

frame

To se mi nechce věřit. Co si lidé věší na zdi?

Možná, že staré dobré řemeslo brzy nahradí moderní  technologie a lidé si budou své fotky přenášet na fotoplátno. Má to jistě řadu výhod. Nemusí nikam chodit, ušetří čas, ale i peníze za sklo, pasparty i rámy.

Své oblíbené fotografie můžou mít vytištěné na skutečné malířské plátno, vypnuté na dřevěném rámu jako obraz. Velikost fotoplátna mohou mít v úctyhodných rozměrech až 60x90, ale i v menších formátech, třeba 30x40 nebo 40x50 cm.

Fotoplátno se vyrobí velmi jednoduše

Stačí si stáhnout a nainstalovat program, který nabízí už řada foto-firem, a pustit se do práce. Program je jednoduchý a zvládne ho i začátečník. Po výběru fotografie, případně fotografií se prostřednictvím internetu zašle do tiskárny a do dvou týdnů přijde na dobírku hotový výrobek.

Jak se vám tato technika líbí? Daly byste si přenést na fotoplátno rodinné fotografie? Vyměnily byste fotoplátno za rámečky?

Inspirovat se můžete například na těchto stránkách:
www.piclio.com
www.happyfoto.cz
www.obrazynamiru.cz

Reklama