kaloba

O léčebných účincích rostliny s latinským názvem Pelargonium sidoides věděli již afričtí domorodci!
Nápojem z kořenů pelargonie, jež roste pouze na území Jižní Afriky, tu před více než sto lety léčili jistého Angličana jménem Charles Henry Stevens. Ten do těchto vzdálených končin vycestoval na doporučení svých lékařů. Měl tuberkulózu v pokročilém stádiu a klima Jižní Afriky mělo ulevit jeho útrapám. Zpráva o nemocném Angličanovi se brzy dostala mezi domorodé obyvatelstvo a místní šaman nabídl Stevensovi pomoc. Tajemný nápoj, který mu šaman připravoval každý den z kořenů rostlin, užíval nemocný Stevens po dobu čtyř měsíců. K úžasu všech se zpátky domů vracel téměř zdráv. Vybaven byl nejen dobrou zkušeností, ale i onou zázračnou rostlinou. Jeho dobrý stav vyvolal zájem o výtažek z kořene byliny, který byl poté užíván jako lék na tuberkulózu. Stevens sám o léku, pro nějž používal zulský název Umckaloabo, mnoho nevěděl. To byl také jeden z důvodů, proč nebyl přijat vědeckou společností. Lék po Stevensově smrti pomalu upadal v zapomnění.

kalobaAž v roce 1970 se Umckaloabo, dnes známý jako KALOBA, dočkalo v Evropě renesance. Lék se sice nepoužíval v léčbě tuberkulózy, ale vykazoval velmi dobré výsledky v léčbě jiných infekčních onemocnění dýchacího traktu a byl na půdě Mnichovské university podroben celé řadě klinických studií.

Konečně také vyšly najevo podrobnosti o původu rostliny, z níž se lék vyrábí. Zjistilo se, že Umckaloabo, KALOBA, je extrakt z kořenů jistého druhu pelargonie rostoucí pouze na území Jižní Afriky. Ještě do nedávna byla jediná cesta, jak získat kořeny pro výrobu extraktu, sběr divoce rostoucích bylin. Trvalo roky úsilí, než se podařilo rostliny účelně vypěstovat a založit plantáže.

Nicméně sklizeň na plantážích je možná pouze jednou za 3 roky. Je to proto, že aktivní látky obsažené v kořenech se nahromadí v ideálním množství i kvalitě právě po třech letech a rostlina je při sklizni definitivně vykořeněna, a končí tak svůj vegetační „život“ pro zdraví nás všech.

Klinické studie dnešní KALOBY prokázaly, že lék má velmi dobré antivirotické a antibakteriální účinky Snižuje totiž schopnost virů a bakterií uchytit se a množit na sliznicích dýchacích cest. Navíc také zvyšuje aktivitu imunitního systému a uvolňuje a pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest. KALOBA se tak stála výborným pomocníkem v boji s nachlazením, rýmou a bolestmi v krku.

Například v Německu je KALOBA nejoblíbenějším rostlinným lékem právě na potlačení prvních příznaků infekcí dýchacího traktu. Pomáhá jak dospělým, tak i dětem.

Rostlinný lék KALOBA je již také u nás k dostání v lékárnách, volně bez lékařského předpisu.

Proč KALOBA?

kalobaJe bohužel běžné, že příznaky nemocí často přehlížíme nebo čekáme, „co se z toho vyklube“. A nakonec se z toho může vyklubat nepříjemný zánět průdušek či vedlejších dutin nosních, nebo další komplikace, vyžadující následné podávání antibiotik. To jsou stavy nepříjemné pro dospělé, natož pak pro nejmenší děti.

Zbytečnému užívání antibiotik a dalších léků je možné předejít právě včasnou péčí o zdraví dětí a dospělých. Rostlinný lék KALOBA pomáhá již při prvních příznacích onemocnění dýchacích cest a mohou jej užívat děti již od jednoho roku.

Při včasném podání a správném užívání můžete být vy nebo vaše dítě jako rybička již během čtyř dnů. A pokud ne, minimálně se vám výrazně uleví.

Nezapomeňte, že KALOBA je sice výtažek z krásně kvetoucí pelargonie, ale opravdu to nejsou pelargonie, které běžně pěstujeme v truhlíku za oknem. Tu správnou zakoupíte ve své lékárně.

Pokud vás zajímá více informací o rostlinném léku KALOBA, najdete je na www.asiprag.cz

*Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalový leták.