Většina televizních pořadů se natáčí ve studiu, které svým zázemím poskytuje tvůrcům celou řadu možností a do jisté míry může usnadnit i práci. Autorský tým nového soutěžně-komediálního počinu televizní stanice Prima Comedy Central s názvem Vysoká škola života se ale rozhodli vydat trochu jinou cestou.

Vysoká škola života

ro natáčení celého pořadu si tvůrci zvolili prostory pražského klubu Phenomen, který stačilo jenom trochu zútulnit. Přibyla světla, nezaměnitelné dráty s rozličnými žárovkami, stolky pro moderátora a účinkující, stejně jako místa pro diváky. I relativně malý prostor tanečního parketu se tak během pár hodin dokázal proměnit v pohodový „přednáškový sál“ Vysoké školy života.

Nový pořad se dle slov jejího moderátora Tomáše Plhoně snaží vhlédnout do toho, jací my Češi jako národ vlastně jsme, a to pomocí testování znalostí nejen zástupců lidu, ale i slavných osobností. Svoje schopnosti otestuje například Miloš Knor, Luděk Staněk či Sabina Remundová.

Vysoká škola života

O hladký průběh celého natáčení se stará skupina více než padesát lidí. Na starosti mají například ozvučení, pět kamer, rekvizity či nasvícení, to vše pod taktovkou režiséra Pavla Noska, který režíroval také úspěšný pořad Karolína, domácí kuchařka.

Jednu z nejdůležitějších rolí mají však “obyčejní” lidé. Právě oni sedí v roli expertů na pohodlném gauči a odpovídají na záludné otázky. U některých z nich znáte odpověď okamžitě, u jiných zas marně lovíte v paměti. „Na otázky máme tým kamarádů, kteří vymýšlí spíše zábavné chytáky pro nás i pro diváky. Často padne v rámci návrhů otázka, na kterou odpověď nezná skoro nikdo z týmu. Někdo totiž může být přesvědčený o tom, že má otázku, která je úplně jednoduchá ale ono to tak není. Spoustu toho taky nevíme,” říká režisér Pavel Nosek.

Problémy s otázkami mají často i soutěžící z řad celebrit. „Já bych se do role našich expertů bála dostat, to říkám upřímně. Já se podobným vědomostním soutěžím spíše zbaběle vyhýbám,” říká s úsměvem herečka a scenáristka Sabina Remundová. Zato Luděk Staněk by se do role experta vrhnul se sebevědomím sobě vlastním. „Určitě bych se posadil na gauč, ale musel bych vedle sebe mít někoho, kdo ví úplně všechno, abych se nemusel o nic starat. Já bych to tomu druhýmu kazil, to by mě bavilo.“

Vysoká škola života

Ani hvězdní hosté však nejsou ušetřeni, v závěru každého dílu se totiž role obrátí a experti, kteří doposud na otázky pouze odpovídali, dostanou možnost jednu záludnou otázku položit právě jim. Jak ale tvůrci pořadů zdůrazňují, jde především o to se dobře pobavit, nikoliv o výsměch.

Zapište se na další lekci Vysoké školy života, která začíná vždy v pondělí od 22:00 na stanici Prima Comedy Central.

Reklama