Čtenářka mařinka nám poslala pozvánku na výstavu, která ukazuje, jak se žije postiženým v naší společnosti. Její obavy, že to bude nuda, se nenaplnily.

Skvělá interaktivní výstava Naše cesta

Slyšeli jste už o výstavě Naše cesta? Pořádá ji organizace Chodící lidé. Skrze interaktivní výstavu se lidem snaží přiblížit život lidí s postižením. My jsme se na výstavu zajeli do Brna podívat. Čekala jsem pár obecných informací, ukázku několika pomůcek, a trošku se i obávala, aby to děti bavilo. To, co na nás čekalo, mi vyrazilo dech.

přechod

Výstava je opravdu úžasná! Naprosto nás všechny nadchla! Žádné nudné výklady – na věci se mohlo sahat, vyzkoušet si je na vlastní kůži. Byly tam různé části věnované různým postižením – nevidomým, neslyšícím a lidem na vozíku. Mohli jste navštívit třídu s neslyšícím „učitelem“, vyzkoušet si jízdu na vozíčku (nejrůznějším terénem, i pískem a kamením), projít temným tunelem (v absolutní tmě), zahrát si sportovní hry (buď na vozíku, nebo se zakrytýma očima), byly tam i společenské hry upravené pro nevidomé, ... Ani vypsat všechno se nedá.

dr

Děti nejvíc nadchla možnost vyzkoušet si sporty (basketbal a florbal pro vozíčkáře, něco jako ping pong pro nevidomé). A spolu s tím se hitem stal přechod pro chodce, kde mohly zmáčknout tlačítko a čekaly, až se rozsvítí zelená. Je tam i část vlaku, kde si cvaknete jízdenku, a autobus, kde si můžete sednout na místo řidiče a zavírat a otvírat dveře.

dr

Výstavní hala je obrovská, nebude vám stačit půl dne, pokud si vše budete chtít projít. Možná ani celý den, záleží na vás a dětech. Skvělé je, že výstava má tak široký záběr, že zaujme každou věkovou kategorii, i dvouleté dítě se tam nebude nudit.

Výstavu můžete navštívit až do 30. června 2014 v Brně na výstavišti v Pavilonu H ve všední dny od 15 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 17 hodin. Vstup zdarma!
Další informace zde: http://vystavanasecesta.cz/ .

mařinka

Reklama