Podívali jsme se na zoubek, tedy spíše do kuchyně, tří političek – ministryně obrany Vlasty Parkanové, poslankyně Olgy Zubové a senátorky Marty Bayerové. Třeba vás svými recepty inspirují.

Perníčky a salát Vlasty Parkanové
(ministryně obrany, 57 let, KDU-ČSL)

Vylepšené perníčky
Drobné perníčky, a to nejen vánoční, vylepšíme a uděláme z nich pochoutku, jež spraví i žaludek, který začíná protestovat proti prohřeškům pramenícím v nestřídmosti, když do obvyklého receptu přidáme nikoli doporučované množství perníkového koření (v takovém případě je výsledkem, podle mě, docela fádní chuť), ale množství koření až třikrát znásobíme!

Zeleninový salát
Suroviny: rajčata, čerstvý špenát, česnek, panenský olivový olej, sůl. K opraným a pokrájeným rajčatům a čerstvému špenátu (ne na drobno!) přidáme česnek utřený se solí a zalijeme panenským olivovým olejem. Pozor: přidáme-li něco navíc, například cibuli, úplně zrušíme charakteristickou chuť, kterou se zmíněná kombinace vyznačuje.

„Jsem ráda, že nejsem jídlem posedlá ani mi není odporné. Jídlo je pro mě někdy příjemná věc, jindy nezbytnost. Nikdy jsem nepoznala, co je to hlad z nouze ani z důvodu nemocného těla. Patřím tedy mezi ty šťastné lidi, kteří nemají důvod si na jídlo nebo jeho nedostatek stěžovat. To není na této planetě, bohužel, vůbec samozřejmé,“ říká Vlasta Parkanová. „Etapa hospodyňky, která musí vařit pro rodinu každý den pro příchodu ze zaměstnání, je naštěstí za mnou a nestýská se mi po ní. Příležitostné vaření, více pro radost z tvoření než z nutnosti, může být čas od času příjemnou změnou,“ dodává.

Blinčiky od Olgy Zubové
(poslankyně, 49 let, Strana zelených)

Poslankyně Olga Zubová ráda vaří. Občas také ruská jídla. Je to tím, že její manžel, výtvarník Vladimír Zubov, je původem Rus „Jsem ráda, že jste se na mě s tím obrátili. Můj manžel se radoval, že jsem mu blinčiky po nějaké době zase uvařila,“ zasmála se Zubová.

Recept

Suroviny: 1/2kg hovězího masa, 1/2kg vepřového masa, 500 g hladké mouky, 1 l mléka, 4 vejce, 2 středně velké cibule, sůl, pepř, muškátový oříšek, hořčice, olej na smažení

Postup: Maso umeleme, osolíme, opepříme a ochutíme nastrouhaným muškátovým oříškem. Pokrájíme cibuli nadrobno, zpěníme na oleji a přidáme maso. Trochu podlijeme vodou, přidáme 2 lžíce hořčice a dusíme asi 20 minut. Poté scedíme šťávu (nevyléváme) a podušené maso necháme v misce. Vejce smícháme s moukou a mlékem, osolíme a připravíme palačinkové těsto. Na rozpáleném oleji smažíme tenké palačinky. Doprostřed každé dáme dvě lžíce dušeného masa a zabalíme jako psaníčko. Blinčiky jsou hotové. Uprostřed každého můžeme udělat malý křížek nožem a při podávání polijeme teplou šťávou, kterou jsme slili z dušené masové směsi.

Motto:
Každý z nás se něčeho bojíme. Někdo pavouků, jiný myší. Někdo má fobii z výšek nebo uzavřeného prostoru, komusi dalšímu naskakuje husí kůže ze špenátu či rajské polévky. Moje fobie se jmenuje kuchyně, kuchyňský sporák – prostě vaření. Jakékoli. V naší rodině má „plotnu“ na starosti výhradně můj drahý manžel.

O recept vás ale nepřipravím. Jeden z těch nejoriginálnějších jsem si pro vás schovala. Patří sice mezi náročnější, ale snad to společně nějak zvládneme.
Nuže, vážení kuchaři a kuchařinky, zde je onen návod, takříkajíc k nezaplacení! Přeji dobrou chuť.

Primerosky od Marty Bayerové
(senátorka, 52 let, KSČM)

Marta Bayerová není s vaření příliš velký kamarád. A tak pojala receptář politiků spíše jako scénář popisující strasti při nákupu a přípravě obyčejných párků…

Předehra:
Párky musíme nejdříve samozřejmě koupit, chcete-li obstarat. Kam za nimi? Vkročíme do klasického řeznictví, kde nás obslouží statná prodavačka s odpovídajícími fyzickými parametry.

Víte, tohle já zbožňuju. Když už jdu nakupovat něco od masa a obsluhuje mě nějaký(á) třasořitka… Ne. Za pultem prostě musí být statná řeznice nebo řezník s pořádně nabroušeným nožem.

Pak si v klidu vystojíme nekonečnou frontu a zakoupíme ony primerosky. Při placení se na nás usměje stotřicetikilová řeznice se sekáčkem na maso (někdy i s rašícím knírem) a hned si člověk připadá jako v hororu.

Hlavní dějství:
Doma se s primeroskami vítězoslavně pochlubíme rodině a můžeme se pustit do díla. Není to jednoduché, proto čtěte tyto řádky velmi pozorně.

Ještě než párečky vložíme do vroucí vody, musíme je „odigelitovat“. V opačném případě se nám při ohřívání igelitový obal přilepí k obsahu a potom žvýkáme vše dohromady. Igelit sice zasytí, v žaludku vydrží hodně dlouho, ale neradím vám to.

Učiníme-li tento krok, nahé párečky pěkně s citem šoupneme do vody a na mírném ohni pět šest minut povaříme. Déle ne, poněvadž by nám popraskaly a byly by takové blemtavé.

Dohra:
Primerosky vyjmeme z vody a servírujeme na předem připravené talíře. Podáváme s hořčicí a pečivem.

Zkusíte poslanecké Blinčiky nebo ministerský salát?

Reklama