Ahoj Richarde.

Od chvíle, kdy jsem si přečetla středeční téma, jsem částí své mysli ponořená do vzpomínek... Ty jsou ale příliš osobní a nechci je ventilovat takhle na netu. Zkusím z jiné strany, jen takovou drobnou úvahu.

Už to tady padlo, v některých novinkách. Zanecháváme svým blízkým všelicos (a to, jestli to přijmou rádi, nebo zahodí, s tím nesouvisí - tohle už je jejich rozhodnutí.). Já např. jsem si psala deník. Od dětských let, hodně roků - už vydá na hezkých pár sešitů. Občas si v něm čtu. Je v něm všechno - co jsem viděla, o čem jsem snila, co mě rozčilovalo či dělalo radost, co se dělo kolem, kreslila jsem do něj i lepila výstřižky a zprávy o tom, co mě zaujalo, a komentovala, jak jsem to viděla já... Občas mě napadá, co se s deníkem jednou stane. Jestli by nebylo lepší všechny ty sešity spálit, zničit - nebo je nechat svému osudu a svým nejbližším? A pokud zničit, tak kdy? Kdy je ta chvíle, kdy si člověk řekne „Už ne, radši to spálím"? Docela by mě zajímalo, jak to vidí ostatní. Určitě nejsem jediná, kdo si psal deník. Nakonec, některé slavné jsou i vydávány :-)... to samozřejmě tomu mému nehrozí. :-))

A ještě - nikdy jsem nečetla deník někoho jiného. Ale občas mě napadne, že by bylo zajímavé přečíst si třeba deník nějaké své prapraprababičky. Trochu s ostychem, ale na druhou stranu, nahlédnout na okamžik do jejího světa, tak, jak ho vnímala, viděla a žila tehdy ona...

zmrzlina


To je taky zajímavý nápad. Deník praprababičky... Abychom se pak ale nedivili, co ti naši předci všechno vyváděli. Možná je lepší nechat je spát... Kdosi kdesi řekl, že ten, kdo se chlubí svými předky, je jako mrkev. Ta lepší část je pod zemí.:) To mi přišlo vtipné.:)

Reklama