Když na našich stránkách vyšel článek o nahé těhotné modelce Lucii Křížkové (Váchové), vyvolalo to mezi vámi spíš negativní reakce. Ne že bych z toho chtěla těžit a mlátit prázdnou slámu, ale shodou okolností jsem stejné téma chystala.

nakedJenomže se netýkalo celebrit, ale úplně „obyčejných“ žen. Kamarádek, známých či příbuzných, které si své „těhotně-nahaté“ fotky vystavují třeba na facebooku, takže se na ně může podívat i velmi široký okruh jejich přátel. Poslední dobou se s touhle módou doslova roztrhl pytel a každá chce mít památku na svoje těhotné břicho.

Připomínám, že nejsem žádná puritánka, ani ze mě nemluví závist, že jsem to už nestihla. Dokonce se mi některé fotky líbí, když jsou nafocené profesionálně, to znamená s jistou výtvarnou stylizací.

Když s podobným nápadem přišla moje neteř, divila jsem se, kde k tomu ta něžná, na pohled plachá dívenka našla vůbec odvahu. Ale výsledek mě mile překvapil. Fotky byly opravdu krásné a nápadité. Žádné prvoplánové nahotiny, ale decentně zahalené, úžasně nasvícené „portréty“, z kterých na vás čišela profesionalita a cit pro intimitu. Možná v tom hrálo roli, že to fotila žena.

Ukázkou bohužel nemohu sloužit, protože fotky jsou určeny výhradně očím nejužší rodiny, nikoliv na veřejné „producírování“, jak by řekla moje babička.

A jsem u toho. Podle mého názory by podobné fotky nemohly nikoho pobouřit, ale proč je vystavovat na odiv celému svému okolí (byť jen svým přátelům)?

Navíc, v internerovém prostředí přece není možné mít své fotky zcela pod kontrolou. Nikdy nevíte, kdy je někdo z okruhu vašich přátel ukáže někomu, koho vy vůbec neznáte.

Líbilo by se vám to? Asi ne.

Mají fotky těhotných nahých žen, anebo nahých žen s miminky, být jenom něžnou památkou pro nejbližší, která má zůstat cizím očím utajena, nebo jsou podle vás vhodné i pro veřejnou prezentaci?
Anebo je naopak považujete za gesto hodné nevkusné exhibicionistky a vy nemáte nejmenší chuť dívat se na svoje známé a jejich děti v rouše Evině?

Reklama