Minulý týden jsme na našich stránkách probíraly líčení. Čtěte ZDE. Většina z vás má představu, že líčení musí být vidět, ale opak je pravdou. Čím méně je líčení nápadné, tím je půvabnější, trvanlivější a modernější. Jak postupovat krok za krokem, vám poradí Karla Záhorská - vizážistka a poradkyně salonu La Belle

Ukázka nahého líčení

Myslím, že jaro je pro změnu v líčení přímo ideální. Mám pravdu?

Ano, pestré jarní období si po pochmurné zimě žádá radikální změnu. Zatímco v předchozích měsících jste si mohla dovolit výraznější make-up, přicházející sezona si žádá ubrat plyn. Letošní jaro totiž cílí na odhalení vaší přirozené krásy.

V čem spočívá tzv. nahé líčení?

Líčení v jemných tónech, které korespondují s barvou pleti, a vytváří tak nenápadný dojem, si oblíbila i řada hollywoodských celebrit. Sluší totiž každému bez ohledu na to, jakou barvou vlasů, očí či typem pleti vás příroda obdařila.

Vyzkoušejte jej také!

Zakryjte nedostatky

Základním prvkem nahého líčení je vytvoření dojmu zdravé a dokonalé pleti, což se neobejde bez kouzlení s korekční tyčinkou. Na výrazné červené žilky, začervenalá místa či jiné barevné nerovnosti pleti použijte korektor v zeleném odstínu, který nežádoucí efekty potlačí. Známky jarní únavy v podobě kruhů pod očima nechte zmizet pomocí korekční tyčinky v barvě make-upu.

Volte lehký make-up

Pakliže jste v zimě používala hutnější make-up, nechte ho odpočinout do příštích mrazů. Vytváří nepřirozenou jednolitou vrstvu a příliš na sebe upozorňuje. Do nové kosmetické výbavy by mělo přibýt lehčí fluidum nebo tónovací krém, který pleť pouze sjednotí. Nebojte se použít přípravky s přídavkem drobných zlatých částeček, které pleť rozzáří a propůjčí jí zdravý vzhled.

S pudrem zacházejte opatrně

Pudr je sice dobrý sluha, ale i zlý pán, protože i on dokáže celkový dojem pokazit. Proto je třeba zacházet s ním jako se šafránem. Pamatujte, že zdravá pleť nabývá přirozeného lesku, tak proč jej zbytečně potlačovat? Efekt matné pleti je žádoucí vytvořit pouze v oblasti t-zóny, která se často mastí. Na nos, bradu a čelo tedy použijte kompaktní lehký pudr, který se vaší pleti přizpůsobí. Pokud máte velmi mastnou pleť, raději než pudr volte make-up nebo tónovací krém se zmatňujícím efektem, který vám prokáže stejnou službu.

Rozjasněte líčka

Na zvýraznění lícních kostí spousta žen zapomíná. Přitom právě zdravíčka jsou posledním krůčkem k dokonalému základu. Jaro si jejich používání žádá o to více. Můžete totiž využít prvních slunečních paprsků, které nechají vyniknout perleť a třpyt, které tvářenky obsahují. Sáhnout byste měla po meruňkovo-bronzovém či růžovo-zlatém odstínu. Krom lícních kostí můžete lehce přejet střed čela a brady. I použití rozjasňovače na oblast líček by mělo korespondovat s přirozeností. Viditelné přechody je proto nutné rozetřít štětcem do ztracena.

Pohrajte si se stíny

Oči je žádoucí co nejvíce otevřít a rozjasnit, aby vypadaly větší. Na víčka byste měla používat meruňkové nebo lehce zlatavé oční stíny. Ty naneste pod obočí a na spodní víčko. Stínem lehce vytáhněte i vnitřní koutek. Veďte linku také pod okem po celé jeho délce. Zapomeňte na spodní tmavé linky a raději sáhněte po bílé tužce, kterou obtáhněte vnitřní oční konturu. Na zvýraznění vnějšího koutku můžete použít středně hnědý oční stín, kterým pouze jemně zvýrazníte asi centimetr dlouhou linku svrchního líčka, a poté ji spojíte s linkou vytvořenou v očním záhybu. Přechody opět rozetřete do ztracena.

Zvýrazněte řasy

Vyniknout byste měla nechat hlavně řasy. Ty totiž vytvoří krásný kontrast s jemným stínováním. Použijte klidně dvě vrstvy řasenky. Pozor ale na nežádoucí slepení. Nejprve byste měla nanést jednu vrstvu, nechat ji zaschnout, a teprve poté nanášet druhou.

Rty k nakousnutí

Na rty použijte rtěnku opět v meruňkovém, oranžovém nebo narůžovělém provedení. Push-up efekt jim vdýchněte pomocí konturovací tužky v tělové barvě, kterou obtáhněte horní i spodní kontury vždy půl milimetru nad jejich okrajem. Plnost rtů podpoříte i rtěnkami a lesky, které obsahují výtažky z chilli papriček. Ty totiž způsobí, že rty jemně napuchnou.

ukázka nahého líčení

Tak to jsem nevěděla, jdu si koupit chilli lesk. :)

Reklama