Pro spokojený a pohodlný spánek není důležitý jen pokoj a postel, ve které spíte, ale také oblečení, které pro svůj noční odpočinek zvolíte. Noční oděv by měl být pochopitelně čistý, vzdušný a měl by dobře sát pot. Jaké konkrétní oblečení zvolíte, to už je jen na vašem vkusu a často také zvyku. Některé z nás si libují v sexy saténových nebo krajkových košilkách, další spí v manželově vytahaném tričku a některé se ke spánku ukládají nejraději nahé...

Alena (44 let) spí nejraději v dlouhém makotriku po kotníky. Má jich na výběr pochopitelně několik a všechny, podle svých slov, "zhyzdila" savem nebo barvami.
Proč právě tohle maxitriko? "Nesnáším, když mi táhne na zadek nebo na ramena. V létě mám dlouhá vasila ... stejně zhyzděná." Pro ty, které budou stejně jako já tápat, co že jsou to ta "vasila" - něco jako pánská tílka až na zem nebo letní šaty bez rukávů :-)
Alenin muž spí v mako pyžamech. "Nesnáším, když spí doma někdo nahý, protože musím často převlékat postele. Kdo tvrdí, že ON se v noci nepotí, tak je bláhový..."

Eva (47) spí v oblíbené "triko-košili" a manžel spí ve spacích trenýrkách a triku. Tyhle trenýrky byly původně komplet i s kabátkem, ten ale Eva prakticky zužitkovala jako krycí oděv při barvení vlasů.

Monika (28) spí v létě nahá, v zimě oblečená. Její přítel je stejně jako ona schopný usnout nahý, ale v noci se probudí a obléká, protože nesnáší, když mu táhne na záda.
"Klidně bych spala nahá i v zimě, ale při 18 °C, které mám v bytě, bych asi umrzla." Proto si občas občas obleče košilku, která může být ze saténu, bavlny, ale i flanelu.
"Pokud jsem nemocná, vyměním hezké košilky za pánské flanelové pyžamo a tlusté ponožky."
A aby toho nebylo málo, na návštěvy, které se protáhnou přes noc, si vozí pánské trenýrky a tričko.

Jitka (30) spí stejně jako její manžel oblečená v pyžamu, které musí mít alespoň krátký rukáv. "Když mě rameno vystrčený zpod deky zebe, tak mě to budí, a u manžela je to stejné."

Veronika (26) je romantička, která miluje pyžama s medvídky. Ona i její přítel mají společnou barvu a materiál nočního oblečení, a to modrou bavlnu. "Já nosím krátké nohavičky i rukávy, přítel naopak dlouhé nohavice i rukávy."

Katka (33) dává přednost bavlněným nočním košilím nebo maxitrikům.
"Je to pohodlné a manžel si na erotické noční prádélko nepotrpí - vyzkoušeno!" Její manžel spí v létě pouze ve spodním prádle, v zimě v pyžamu.

Iveta (35) musí své noční oblečení přizpůsobit také tomu, že v noci kojí.
"Nahota u nás nepřipadá v úvahu. Spím se svou holčičkou a ta by byla přisátá u prsu celou noc, spím proto v nočních košilích, ve kterých se mi dobře kojí."
Manžel musí mít pyžamo s dlouhými nohavicemi, protože "má chlupaté nohy, které když se sebe dotýkají, tak koušou."

Na otázku, proč spí Marcela (31) právě v saténových košilkách odpověděla: "Protože je to hezký, sexy a nemuchlavé, takže to vypadá hezky furt." Manžel spí v bavlněných šortkách a tričku, případně tílku.

Lada (26) spí v létě nahá a v zimě v bavlněném triku "bez infantilních obrázků". Manžel, stejně jako ona, svou letní nahotu vymění v zimě za bavlněné pyžamo.

Monika B. (34) spala, stejně jako její manžel, ještě před patnácti lety stále nahá :-). Bylo to nejen věkem, ale i tím, že měli v bytě pořád 25 °C. Po přestěhování ale začali spát v pyžamech, a byli rádi, že od babičky dostali peří, ze kterého Monika přes noc ušila péřové deky.
"Nejraději máme oba takové ty komplety triko s krátkým rukávem a kraťásky... Já si sice koupila krásnou košilku, ale zjistila jsem, že mi táhne na ramena."

V pyžamu spí také Jana (37), která má ekzém, a vadí jí, když se přilepí kůže na kůži.
"Mám moc ráda saténové povlečení i noční oblečky a výjimečně i košilky, ale potom, co jsem si jednou dopřála tuhle klouzavou nádheru, skočila do postele a projela jako blesk a skončila na druhé straně na zemi, tak už neriskuju."

Petra (42) spí nejraději nahá, pouze v bavlněném povlečení.
"Bohužel v zimě máme v baráku takovou kosu, že nespíme, ale hybernujem ... spím v pyžamu a v ponožkách, zastrčených do nohavic. Pod sebou mám ještě elektrickou dečku. Můj mužík spí v trenýrkách a tričku a hřeje ho pes..."

Michaela (24) spí nahá v případě, že je večer líná si cokoliv oblékat. Když už se ale obleče, má dva druhy oblečení. Buď v triku a manželových boxerkách, které jsou pohodlné, a dámská alternativa se prý těžko shání.
"Jinak spím ve staré košili, kterou odložil můj taťka. Manželovi se to dost líbí, protože samozřejmě pod ní nic nenosím a on to považuje za sexy. Když navíc nechám nahoře pár knoflíčků rozepnutých, tak si můžu být jistá, že to, co se bude v posteli odehrávat, se dá spánkem jen těžko nazvat..."
Manžel Michaely z duše nenávidí, když má spát nahý, takže většinou spí v trenýrkách. 

Monice W. (34) se prodlužují délky nohavic jejího pyžama tím víc, čím víc se venku ochlazuje. V létě spí ovšem nejraději "bez ničeho". Nemá ráda noční košile, ale měkká a příjemná pyžama, nejlépe saténová nebo froté. "Ráda se rozmazluju." Moničin muž spí rád v úpletových pyžamech, v létě musí mít pyžamo krátký rukáv a šortky. "Když náhodou vleze do postele bez ničeho, tak to znamená jedině to, že mu o spaní vůbec nejde."

Osloveným ženám děkuji za spolupráci a jejich ochotné a trpělivé odpovědi...

A v čem spíte vy? Dáváte přednost noční košilce, teploučkému pyžamu, nebo se nočním oblečením vůbec nezatěžujete?


                              

   
Reklama