Pořad Nahá jsi krásná, který běží každé úterý na TV Prima, se snaží dodat sebevědomí ženám, které si o sobě myslí, že nejsou dost krásné. Libor Šula, moderátor pořadu, tak činí velice kontroverzním způsobem.

Včera jste mohli na obrazovkách sledovat, jak si dodává kuráž Kateřina Matušíčková (více o Katce viz náš článek: Zítra: Rozhovor s „nahou a krásnou") a my vám dnes s ní přinášíme exkluzivní rozhovor.

    Jméno: Katka Matušíková
    Znamení: Blíženec
    Povolání: Asistentka

Bylo těžké přihlásit se do pořadu Nahá jsi krásná?
Ani ne. Byl to momentální nápad, když jsem zaslechla upoutávku. Bylo v ní: „Nejste spokojená sama se sebou? Tak se přihlaste.“ No a tak jsem vyplnila formulář a čekala…

Co pro vás bylo v průběhu natáčení nejtěžší?
Nejtěžší bylo to, že jsme vůbec netušili, co nás čeká. Všechny instrukce jsme dostávali až během natáčení tak, aby vše bylo bezprostřední.
Ale upřímně… šílený byl billboard! Tak strašně moc jsem se styděla! Nejvíc mi ale bylo líto lidí, kteří se na něj museli dívat.

Jaký je to pocit stoupnout si jen v kalhotkách a podprsence před kameru?
Opět jedním slovem – šílený!!!
Natáčení probíhalo v určitém soukromí, protože celý štáb byl „odklizen“ někam za roh, takže jsem tam byla „jen“ s Liborem. Tedy, byly tam i kamery, ale tak šikovně postavené, že jsem je téměř neviděla.

Musela jste překonávat ostych?
A jaký! Jenže jsem si říkala, že oni přece vědí, co dělají, a že to všechno má asi svůj důvod. Ale bojovala jsem se sebou. Jsem totiž jinak hrozně stydlivá…

A postavit se docela nahá před objektiv fotoaparátu?
Když mi poprvé řekli, že budu celá nahá, chvíli jsem nevěděla, co mám dělat. Jestli mám utéct, nebo to prostě zvládnout. Ještě že se mnou byl Libor! Fakt mi byl obrovskou oporou a dodával mi odvahu. No a samozřejmě jsem to zvládla i díky Jakubovi, který je jedním slovem profík, když takhle krásně vyfotil i mě – naprosté dřevo (usmívá se).

Zvedlo se vám po natáčení pořadu sebevědomí?
Musím říct, že neuniklo mému okolí, že jsem změnila image, a od té doby slýchám několikrát denně od různých lidí, jak moc mi to sluší. To opravdu dělá divy!
Ale u mě to není jen o tom věřit tomu, že jsem hezká. Pro mě je důležité věřit tomu, že nejsem k ničemu, zbytečná…

V naší redakci koluje názor, že zrovna vy jste sebevědomí zvedat nepotřebovala. Měla jste nějaké špatné zkušenosti, nebo proč jste byla se sebevědomím na štíru?
Asi jsem překvapila víc lidí, než si myslíte, ale u mě to bylo vše v psychice. Ono, když celý život posloucháte, že jste ředitelka vápenky s hnusnými žílami, navíc pihatá a ještě s velkým zadkem, to tomu sebevědomí opravdu nepřidá. Pak k tomu ještě přibyly poznámky mého táty, které mě „srážely“ totálně na dno. Dneska už vím, že to nemyslel špatně, že si ze mě prostě jen dělal legraci… jenže to pubertální holce těžko vysvětlíte.

Jak nese účast v pořadu Nahá jsi krásná vaše nejbližší okolí? Třeba rodiče?
Ptala jsem se mé mamky a ta odpověděla, že je jí to jedno. S mým tátou jsme tuto věc probírali víc, protože se ho to dotýká. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu jsem nechtěla, aby se to dozvěděl až z televize. Tím spíš, že o něm v pořadu mluvím. Řekl mi nakonec, že si život komplikuju sama a že je to moje věc.

A co váš manžel, toho se asi vaše nahota týká nejvíce, probírali jste to spolu, nebo jste se přihlásila a pak mu to oznámila?
Věděl o tom, že jsem se přihlásila, ale netušili jsme, že se natáčení bude muset také účastnit. To „rozdýchával“ poměrně dlouho. Jinak mu moje nahota nevadí a celé natáčení mi byl velkou oporou.

Veřejné obnažování těla určitě člověku zamává s psychikou. Dokážete si představit něco, co byste na sebe neprozradila?
Přiznám se, že mě teď vůbec nic nenapadá… a i kdyby mě něco napadlo, tak si to nechám pro sebe.

Bojíte se reakcí lidí po shlédnutí pořadu?
Posledních pár dnů před vysíláním mi chodila spousta povzbuzujících SMSek od známých, přátel i kolegů (ať už současných, nebo bývalých), což mi pomáhá. Na druhou stranu samozřejmě čekám i reakce negativní, typu: „Dělala to kvůli penězům nebo kvůli zviditelnění se.“ Ale ty doufám nějakým způsobem eliminuji, tím spíš, že vím, že to tak není.
Pro mě je důležité vědět, že jsem to dělala pro sebe a že mi pořad pomohl.

Máte ráda adrenalin?
Přiznám se, že ani ne. Jsem klidný člověk, a tak mám raději klidnější aktivity, i když třeba jízdu na bobové dráze můžu (smích).

Je něco, co byste v životě nikdy nevyzkoušela? Něco, na co odvahu nemáte?
Skok padákem, zorbing, bungee jumping…

A jaké jsou vaše pocity teď, těsně po shlédnutí pořadu?
Musím přiznat, že jsem se strašně bála, ale myslím, že to na Primě moc krásně sestříhali. Akorát musím přiznat, že jsem se šla před vysíláním vysprchovat a teď abych šla znovu z toho, jak jsem se strachem potila (usmívá se).

Související:
Zítra: Rozhovor s „nahou a krásnou" 
Nahá jsi krásná – šla byste do toho? 

Jak se vám Katka líbila v pořadu Nahá jsi krásná? Kdybyste si chtěla zvednout sebevědomí, šla byste do podobného pořadu? Přijde vám Katka odvážná?

Reklama