Víte, kdo je Ray Kurzweil? Je to jedna z největších „mozkoven“ mezi světovými vynálezci a zároveň je jedním z osmnácti myslitelů, které Americká akademie pro techniku vybrala k tomu, aby identifikovali a popsali největší technologické kroky, které lidstvo v tomto století čekají. 

Ray Kurzweil je přesvědčen, že již zakrátko se staneme svědky toho, jak malí roboti implantovaní do mozku budou zvyšovat lidskou inteligenci. Věří, že stroje a lidé budou spolupracovat díky implantátům do lidského těla, které by měly napomáhat jak inteligenci, tak zdraví.

Nanorobot může plout i v krvi„Je to součást naší civilizace," vysvětluje profesor Kurzweil. „Nebude to ale invaze nějakých mimozemšťanů, kteří by nás chtěli nahradit. Už teď jsme civilizace lidí a strojů a užíváme technologie k rozšiřování fyzických i dušeních obzorů. Tohle bude další logický krok. Budeme mít inteligentní nanoboty, kteří nám vniknou do mozku kapilárami a budou přímo působit na naše lidské neurony."
Díky těmto nanobotům budeme „chytřejší, budeme mít lepší paměť a budeme umět přímo komunikovat s virtuální realitou."

Jeho komentář zní jako z Matrixu nebo Johnyho Mnemonica. Zdá se, že sci-fi a cyberpunk mají své zastánce mezi největšími světovými kapacitami. Asi by nebylo od věci to brát vážně. Podle Kurzweila stroje dostihnou člověka už v roce 2029.

Zdroj: Korzo

Co říkáte na čipování lidí? Myslíte, že kontrola lidstva pomocí technologií je v pořádku? Nechali byste se vylepšit miniaturním nanorobotem?

Reklama