Chcete ještě děti? Pokud ano, raději se vyhýbejte tlouštíkům, protože podle nejnovějších studií nejsou jejich spermie kvalitní. Pro reprodukci jsou prý vhodnější abstinující a zdravě žijící atleti. Jste-li ovšem štíhlá, mužova nadváha vaši touhu po rodině nemusí ohrozit.

Na konferenci Evropské společnosti pro lidskou reprodukci a embryologii vědci publikovali výsledky výzkumu, podle nichž je kvalita spermií mužů s nadváhou o mnoho horší než u mužů s hmotností normální.

Jedinou spásou pro tlouštíky může prý být jen štíhlá přítelkyně, protože její schopnost počít potomka případnou poruchu plodnosti vykompenzuje. Těhotenství je podle názoru některých odborníků ohroženo nejvíc, jestliže nadváhou trpí oba rodiče. Delší dobu je totiž znám fakt, že obezita snižuje schopnost reprodukce i u žen.

Tuková tkáň v těle lidí s nadváhou má vliv na produkci hormonů, což může omezit vznikání nových spermií. Dalším problémem může být teplota, protože spermie se tvoří nejlépe při teplotě o 2 stupně nižší, než je teplota těla. Více tuku může ale organismus přehřívat a tím pádem snižovat tvorbu spermií.

Milovníci dobrého jídla, ale i svých budoucích dětí by měli do svého jídelníčku zařadit i nějakou tu zeleninku, začít se hýbat, protože mužská plodnost je úzce spojena s tělesnou kondicí. Na druhé straně na úbytek spermií má vliv také podvýživa, kouření, alkohol, užívání drog a věk.

Reklama