Také další příspěvek má spojitost s vlaky. Čtenářka mařinka vzpomíná, jak jezdila vlakem na vysoké škole a potkávala tam různá individua a nechutné chlapy. Od té doby se podle ní moc nezměnilo...

Občas je to dost stresující, to je pravda. Na vysoké škole jsem bydlela na koleji, ale i tak jsem vlakem jezdila docela často... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Dojíždět za školou či prací je na houby. Na střední škole to ještě jde, ale na výšce, když jste z menšího města, domů to tedy není daleko a koleje nepřipadají v úvahu, je to za trest. Některé přednášky končí třeba v osm večer, vlak nejezdí každou hodinu, a co hůř, čím později jedete, tím „zajímavější“ zážitky na vás čekají. Už jen dojít k vlaku je hnus. Nádraží a podchody plné opilých bezdomovců, máte strach, aby se vám něco nestalo. Když už jste na peróně, vyhlížíte nějakou paní ve středních letech, pro pocit bezpečí. Jenže nezřídka narazíte na hnusáka - chlapa, kterej vám dělá návrhy, nabízí peníze, když mu uděláte orál. Nebo vás začne osahávat. Případně si k vám ve vlaku (kde samozřejmě nejsou žádná kupé, ve kterých byste se mohli zamknout) přisedne, vyndá své nádobíčko a začne se před vámi uspokojovat. A když chcete prchnout, jde za vámi, procházíte jedním vagonem za druhým a nikde nikdo. Hlavní je vydat se správným směrem, tím, kde je průvodčí, pak máte vyhráno. Co jsou proti nočním vlakům přecpané tramvaje se sem tam někdy cestujícím smradlavým bezdomovcem?

Ani po mnoha letech se nádraží nezměnilo a po setmění je to tam pro osamělou holku fakt strašné, nebezpečné místo. Ale policajty tam v podstatě nepotkáte... Co by taky mohli dělat - to, že vás někdo zatlačí „do kouta“ a ošahává, není trestný čin. Jsem ráda, že moje děti nebudou muset dojíždět, měla bych o ně šílený strach.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama