Žít zdravý životní styl, dbát na svou fyzickou i psychickou schránku, vyhýbat se alkoholu a sladkostem, to všechno (a mnohem více) je trendy. A stejně trendy je i sport. Pravidelná aktivita nás drží fit, díky ní spalujeme, formujeme a cítíme se pak jako znovuzrozené. Ale ruku na srdce, ne všechny běhání, fitko, anebo třeba plavání tak úplně baví. Ty z vás, které patří do této kategorie, si spíše „odklepou“ hodinku sportu jen proto, že se to jaksi společensky vyžaduje. A to je velká škoda.

Pokud vás tedy nemotivují spálené kalorie, co takhle se nalákat na lepší výkony hezkou výbavou a funkčním a stylovým oblečením?

Endorfiny díky běhu

Že vám běžecká sezona s příchodem podzimu končí? Ani náhodou! Podzim je na běhání jako stvořený. Stačí, když vyměníte šortky za funkční vyteplené legíny, tričko nebo tílko za dlouhý rukáv a navrch přidáte bundu, která vás ochrání před chladem a větrem.


Rozhodně se ale při běhání v nízkých teplotách neřiďte heslem „frajeřina zebe“. Holé kotníky jsou v tomto případě opravdu nebezpečné a vaše achillovky vám za dlouhou ponožku poděkují. Nezapomínejte se také vybavit pokrývkou hlavy, světýlkem nebo čelovkou a až mrazy opravdu udeří, i rukavicemi.

Endorfiny z fitka

Když vás spíše užije na běh na páse, posilování s trenérem nebo jiný funkční trénink ve fitku, i tam své aktivitě přizpůsobte váš outfit.

Co se vzhledu týče, neexistuje pravidlo o tom, jak bychom se měly do fitka oblékat. Každá jsme jiná - jedna se při cvičení cítí nejlépe v legínách se sportovní podprsenkou, druhá v teplákách a mikině, další potřebuje mít pocit, že jí to sluší, a jiná vzhled při sportu vůbec neřeší. Dokonalý fitness outfit je pouze ten, ve kterém se nám pohodlně cvičí (nijak nás nelimituje v pohybu) a cítíme se krásně - každá sama za sebe!“ dodává osobní trenérka Martina Hloupá z Form Factory

Pokud se budete vyhýbat příliš dynamickým sportům, nemusíte si oblékat podprsenku s nejvyšší podporou, stejně tak se nemusíte zbytečně vrstvit a třeba si obléknout legíny do pasu a crop top. Sexy, trendy, přesto stále funkční.

Do fitka se také vybavte tekutinami a nějakým doplňkem stravy. Uvidíte, že s tou správnou výbavou vás sport začne opravdu bavit!

Také si přečtěte:

Reklama