Náročné období Vánoc je před námi a odolnost vůči nachlazením a chřipkám se snižuje díky míře stresu, která se na nás chytá. Nastává doba, kdy bychom se měli zaměřit i na sebe, co se zdravotního hlediska týče. Pobíhání po obchodních centrech a poté venku v zimě by mohlo přinést nemalý dárek pro celou rodinu – pořádnou chřipku. Předsevzetím nejen do nového roku, ale už teď by měla být péče o naše tělo a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je nutné se řádně zavodnit, nadopovat vitamíny a nevynechat pohyb!

cold

Začněte z gruntu

Říká se, že na pročištění organismu je ideální si hned po ránu dát sklenku teplé vody s čerstvě vymačkanou šťávou z citronu. Pití teplé vody s citronem umí opravdu zázraky, protože

  • Podporuje imunitní systém
  • Vyrovnává pH v těle, paradoxně citron funguje v těle zásaditě, tělo nezakyseluje, ale neutralizuje!
  • Pomáhá se snížením váhy, jelikož nastartuje trávení a zrychlí metabolismus
  • Hydratuje lymfatický systém
  • Odvádí toxiny z těla

Důležitá je prevence, která spočívá v posilování obranyschopnosti organismu a v dodržování zásad zdravého životního stylu. Když se chceme vyhnout bolestem v krku, svalů, kloubů, hlavy, horečkám, rýmě a dalším nepříjemnostem, musíme tělu dodávat dostatek vitamínů a minerálů, které pomáhají zvýšit imunitu. Pokud plánujete dodávat tělu vitamíny a minerály formou doplňků stravy, počkejte s tím až po vydatné snídani. Lépe se Selzinkvstřebají a nebudou vám dráždit žaludek. Nezapomeňte, že vstřebatelnost významně zvyšuje také správná kombinace jednotlivých minerálů a vitamínů.

Například antioxidanty Selen a Zinek patří nerozlučně k sobě a ideální je, když jsou navíc přijímány v kombinaci s vitamínem C a betakarotenem. Tuto silnou kombinaci obsahuje doplněk stravy Selzink Plus. Má i další výhody: na ochranu organismu před volnými radikály, posílení imunity a stačí jedna tableta denně (je nutné užívat dlouhodobě).

 

Více informací najdete na www.promed.cz.

Reklama