Vy ještě nepoužíváte vitamin C pro vaši pleť? Pokud jste zatím jen ve fázi pití vlažné vody s citronem po ránu, tak je na čase přidat. Pokud tedy toužíte po krásné a rozzářené pleti bez chybičky. Vitamin C je totiž učiněný zázrak! „Vitamin C je jednou z látek, která by neměla chybět kosmetickým produktům určeným pro vaši denní péči. Vitamin C totiž slouží k prevenci tvorby vrásek, protože podporuje syntézu kolagenu. Navíc má silné antioxidační, protizánětlivé a depigmentační účinky, což znamená, že také brzdí působení enzymu, který způsobuje hyperpigmentaci. Pro navýšení účinku vitaminu C je vhodná jeho kombinace s vitaminem E nebo s dalšími látkami, jakými jsou například sója, lékořice nebo zinek," uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic.
Jinými slovy, nepoužívat na pleť krém nebo třeba sérum s vitaminem C, je doslova hřích. Má tolik pozitivních účinků, které jsou pro naši pleť prospěšné! Tak třeba:
5bc9b5da4747fobrazek.png

Chrání pleť proti volným radikálům

Vitamin C je antioxidant. Chrání pleť proti volným radikálům (sluneční záření, znečištěné prostředí, nezdravý životní styl, kouření...), díky nimž pleť rychleji stárne, tvoří se vrásky, anebo akné. To neznamená, že by mělo „céčko“ ochranný faktor, ale proti škodlivinám funguje perfektně.
5bc9bcb4e4267obrazek.png

Vichy 609  Kč /  Medik8 1019 Kč / Kiehl’s 1590 Kč  / Dermatologica 2390 Kč

Zvyšuje produkci kolagenu

Kolagen je pro naši pleť nesmírně důležitý. A vitamin C je jednou z látek, které se na jeho tvorbě podílejí a v pleti udržují. Pokud je ho nedostatek, tvoří se akné, kůže je náchylnější k dalším problémům nebo k tvorbě vrásek.

Bojuje proti pigmentovým skvrnám

Hormonální nerovnováha může vést v tvorbě pigmentových skvrn, které se s radostí objevují díky sluníčku na pleti během léta. Účinně se jich můžete zbavit pomocí vitaminu C. Naordinujte proto své pleti pravidelnou péči v podobě séra s tímto zázrakem a nezapomínejte na každodenní ochranu SPF. A to po celý rok.
5bc9bccc47c98obrazek.png

Dizao 99 Kč /  Clinique 1576 Kč / Neostrata 1290 Kč  / Neostrata 1290 Kč

Také si přečtěte:

Reklama