I když to tak venku nevypadá, grilovací sezona už začala. A s ní i návštěvy přátel a známých, kteří rádi posedí na zahradě u dobrého jídla a pití.

U nás se občas sejde deset lidí, někdy i víc. A to znamená připravit docela dost věcí. Kromě jídla také talíře, příbory, sklenice nebo misky na salát. Málokdo má doma od každého druhu nádobí 20 kousků, aby bylo pořád k dispozici čisté, takže hospodyňka čas od času odbíhá a nádobí musí umýt. Já si takhle rozhodně nepředstavuju klidné posezení s návštěvou.

Anebo se to dá vyřešit mnohem lépe: pořídit si jednorázové nádobí. Dnes naštěstí existuje tolik druhů od všeho, že si stačí jen vybrat, co vám nejvíc vyhovuje. Na výběr je nádobí papírové, plastové nebo hliníkové a také spousta barev i motivů. Můžeme si pořídit talíře, misky, tácy, kelímky i hrnečky, na horké nápoje pak speciální kelímky, které se nekroutí a tolik nepálí. Většina z nás asi sáhne po klasické bílé barvě, stejně jako já. Tácy jsou ale praktičtější z hliníku, protože víc vydrží, netrhají se a nevadí jim ani voda a mastnota. Na dětské oslavy jsem dříve dětem kupovala talíře a kelímky s obrázky, kdy navíc nehrozilo, že se něco rozbije.

Je pravda, že jednorázové nádobí není příliš pěkné na pohled, ale zato je praktické a lze ho po použití bez jakékoliv práce vyhodit. A to já jako paní domu oceňuju nejvíc.

Tady je ještě na ukázku pár kousků v naší FOTOGALERII:

Psali jsme v našem magazínu: