Na téma dědictví se toho dá vymyslet hodně. Jsou věci, které jsem zdědila přes geny po svých rodičích a rozhodně z nich nemám radost.

Po mamince nadměrné ochlupení a malá prsa, po tátovi nadměrné pocení. Všechno naštěstí víceméně úspěšně maskuji a chybičky na kráse odbourávám pomocí moderních metod.

Pak mám ještě babičku, po které jsem zdědila někdy až příliš reálný pohled na svět, praktičnost a taky vzhled.

Babička před třemi týdny umřela po dlouhé nemoci, která jí postupně vzala vše, co jsem na ní milovala.

Byla vždy rázná, praktická, veselá a přísná. Tyhle vlastnosti dohromady dávaly pro mě jistotu, že mi vždy a se vším poradí a pomůže. Strašně jsem ji milovala a v posledních měsících, kdy jsem mohla, jsem s ní trávila co nejvíc času.

Po její smrti jsem si vzala z jejího bytu obrázek, který jí namaloval její ctitel z mládí. Je na něm nakreslená tužkou ve věku asi 20 let a já si srovnáním se svými fotkami všimla, že jsem celá ona. A taky si odbarvuji celý dospělý život vlasy na blond jako ona.

I po smrti mi ale vlastně strašně pomohla.

Její synové samozřejmě zdědí její byt a ten se pak přepíše na mě, takže díky babičce budu mít svůj první vlastní byt. Těším se.

A i když si ten byteček předělám po svém (a po manželovo) vkusu, stejně tam pořád bude jakoby se mnou.

Bohužel už nikdy nezdědím po babičce její kuchařské umění, nikdy nepřijdu na to, jak dělala své úžasné nadýchané játrové knedlíčky do polívky, senzační segedínský gulášek nebo nedostižnou hrachovou polévku.
Toto dědictví mi bude chybět.

Jinak jsem samozřejmě i celá maminka a tatínek, stejný ironický humor, stejný smích, stejné pohyby.

Nápodoba rodičů je přirozená a já doufám, že i moje děti jednou budou celé po nás rodičích a po babičce a dědečkovi, protože si neskromně myslím, že jsme normální slušní lidé, které mají ostatní rádi.

P. S.: Jen ty moje kosmetické chybičky by dceruška dědit nemusela, je s tím práce, vypadat pak jako člověk. J

slonbidlo


Slonbidlo,

občas mi říkají, že jsem také podobná babičce - stejný výraz v obličeji i některé vlastnosti. Bohužel zemřela o mnoho let dříve, než jsem se narodila.

Buďte ráda, že jste s babičkou mohla být a že Vás mohla inspirovat pro život.

Přeji vám, abyste byli s manželem v jejím bytě šťastní! 


Soutěž

matematická operace: vydělte dvanácti

Více o pravidlech a výhře TADY.
Reklama