Vysoká vlhkost ve vzduchu dokáže v našich obydlích napáchat obrovské škody. Nejsou to ovšem jen finanční ztráty způsobené znehodnoceným nábytkem, oblečením či bytovými doplňky. Přináší s sebou mnohem větší zdravotní riziko. Kvůli plísním a roztočům, kterým se ve vlhkém prostředí dobře daří, vznikají alergie, dýchací obtíže, zažívací problémy nebo bolesti hlavy. Ohroženy jsou zejména děti. Proto je důležité zajistit v domácnostech optimální vzdušnou vlhkost. Řešení přináší nový revoluční systém pohlcování Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o.

Orosená okna, zrcadla či dokonce stěny, to jsou jasné projevy nadměrné vlhkosti vzduchu. Ve venkovním prostředí to nemusí být problém, ovšem v bytech a domech se vysoká vlhkost stává velkým nepřítelem.

Vlhkost se do vzduchu dostává běžnou činností v domácnosti. Člověk vyprodukuje nemalé množství vody dýcháním a pocením. Standardní rodina odpaří za den průměrně 12 l vody. Koupáním, sprchováním, vařením, sušením prádla, nebo běžným úklidem, dokonce i zaléváním květin či odparem z akvária se dostává do vzduchu další vlhkost, která způsobuje problémy.

kluk

Vysoká vlhkost není v současné době jen problémem špatných izolací domů. Čím dál častěji se s ní setkáváme nejen u tradičních domů, ale i u novostaveb a panelových domů. Často ji začínáme řešit až v momentě, kdy je již pozdě a počítáme ztráty na majetku, jako je plísní napadený nábytek, oblečení či knihy, nebo dokonce, když se negativně projeví na psychickém či fyzickém zdraví rodiny. Vysoká vlhkost je životně nezbytná pro vývoj plísní a roztočů, kteří jsou původci různých alergií a revmatických obtíží, bolestí hlavy, zažívacích problémů   a dýchacích obtíží. Jako první jsou ohroženy děti, lidé starší a lidé s nedostatečnou imunitou. Jejich tělo nemá dostatek protilátek, aby se dokázalo účinně bránit. V průběhu se zdravotní problémy mohou vyskytnout i u ostatních členů rodiny. Díky viditelným projevům jako jsou plísně, zatuchlý vzduch, alergie a dýchací obtíže, se ztrácí pocit bezpečí domova.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERONegativní důsledky vysoké vzdušné vlhkosti ovšem nemusí dojít tak daleko. Její projevy snadno rozpoznáme již na počátku. Kapky vody na skle a orosená okna jsou klasickým příznakem vysoké vlhkosti vzduchu. To je správný čas na to, s tím něco udělat. Dobře funguje krátké intenzivní větrání, ovšem není možné jej používat pokaždé a vlhkost je potřeba udržet na optimální hladině 45 – 60%. Navíc nám díky drahocennému teplu unikají peníze doslova oknem. Proto společnost Henkel vyvinula nový revoluční systém pohlcování vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o snižuje vlhkost vzduchu pomocí revolučního systému cirkulace vzduchu všemi směry, tedy v 360o úhlu. Funguje na základním principu, čím větší je kontakt vzduchu s tabletou, tím lepší je absorpční účinek. Aerodynamický tvar přístroje, stejně jako tableta, má 360o otvor pro proudění vzduchu, který umožňuje cirkulaci okolo i skrz tabletu. Navíc členitý tvar ultra absorpční tablety zvětšuje kontaktní plochu se vzduchem a tím zvyšuje účinnost pohlcování vlhkosti. Nový Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o je účinnější o 40%* (viz. graf)

tabulka

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o začíná pohlcovat vlhkost okamžitě po vložení tablety. Již po prvních dvanácti hodinách jsou pozorovatelné první kapky v nádobě. Nepotřebuje žádnou elektrickou energii. Stačí jen vložit tabletu a již pracuje. Speciální ultra absorpční tableta je složena ze dvou vrstev. Bílá pohlcuje vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďuje ji ve spodní části nádoby, modrá redukuje pachy až o 70%**. Otvor uvnitř tablety umožňuje cirkulaci vzduchu 360o. Tableta vydrží v místnosti o rozloze cca 20m2 až tři měsíce (v závislosti na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě prostředí). Tableta se postupně rozpouští, až zůstává pouze tekutina, kterou snadno vylijeme do toalety. Následně stačí zakoupit pouze náhradní tablety a Ceresit funguje dál.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o zakoupíte v hobby marketech či jiných obchodních řetězcích v oddělení barev a domácích potřeb a ve specializovaných prodejnách za MO cenu 330,- Kč a náhradní tablety za MO cenu 228,- Kč.

Nadměrná vzdušná vlhkost vytváří příznivé podmínky pro výskyt roztočů a plísní a zvyšuje riziko vzniku alergií. Pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° pohlcují nadměrnou vzdušnou vlhkost a tím pomáhají zabránit vzniku a růstu plísní, předcházet alergiím, astmatickým projevům, ucpanému nosu, podráždění kůže a ekzémům. Ceresit STOP VLHKOSTI pomáhá zajistit zdravý domov.

**testováno externí nezávislou laboratoří v roce 2009

kuchyne

Reklama