Cestou do redakce se mi většinou honí v hlavě denní téma. Člověk se na něj tak nějak naladí a editace pak jde lépe od ruky. A dneska ráno mě napadlo, že ačkoli se dnešní doba považuje za superkonzumní a materiálně zaměřenou, ani ti naši předkové nebyli zas tak svatí, jak by se z dnešního idealizujícího pohledu mohlo zdát. V chytrých knížkách jsem se dočetla, že na věno mnohdy začínali rodiče šetřit, hned jak se holčička narodila. Při svatebním průvodu se pak výbava vezla na otevřeném voze, aby všichni viděli, že nevěsta není žádná holá...
A když měla tu smůlu, že ji rodiče prostě nemohli vybavit odpovídajícími movitými statky, dala jí to rodina jejího nastávajícího pěkně "sežrat". Koneckonců, známe to i z písně, ve které "zaspala nevěsta v Strážnickej dolině", a tchýně jí nejenom hned přišla vytáhnout z postele, ale neodpustila si ani jedovatou připomínku "běž podojit krávy kterés´ nedostala". Chudák holka.

Tahle podoba věna a výbavy je už snad vážně minulostí. Co si myslíte o výpomoci rodičů mladým párům, to se dozvíme z dnešních novinek. Pište, těším se! Autorka vybraného příspěvku dostane skvělé čistící ubrousky na pleť Pure Zone od l´Oréalu.

Reklama