kytice z hlohu

Zatímco podzimní zahrádka pomalu bere za své, okolní příroda skýtá obrovskou inspiraci a zdroj materiálu na zdobení. Podzimní kytice přece nemusí být jen z kytek, o tom vás jistě nemusím přesvědčovat. Krajina a zahrada hýří barvami a místo květů nabízí překrásně zbarvené listy a plody.

Tak už je to tady. Ranní mrazy udeřily a začínají likvidovat tu poslední krásu, která nám zbyla na zahrádkách. Odolnější druhy, jako jsou například astry, nebo chryzantémy, ještě odolávají, ale mráz nemilosrdně kosí jiřiny, dosny a všechny mně milé květiny, které budu muset sklidit. Dříve, než jsem si původně myslela. Ale co se dá dělat, přírodě neporučíme.

Naštěstí ještě máme co dát do vázy. Krajina a zahrada hýří barvami a místo květů nabízí překrásně zbarvené listy a plody.

Stačí si jen vyrazit na procházku, vzít si s sebou nožík nebo malé zahradnické nůžky a o krásnou dekoraci do vázy budeme mít postaráno.

Jsou doslova na dosah. Šípky, hlohy, trnky, jeřabiny, ale i různé druhy bodláků, listů, či větviček, se kterými můžete doslova kouzlit.

(Viz první kytice, která si vystačila s krásou hlohu, který doplňují jen červeně zbarvené listy přísavníku pětiprstého.)

n

Do tohoto aranžmá jsem použila vínově zbarvené větvičky a proložila je svěže zeleným přísavníkem. Místo vázy posloužil kameninový hrnec

Já nevím, jak pro vás, ale pro mě je tahle stránka „usínající“ přírody náramně povzbudivá. Zvlášť, když svítí slunce a vytváří neopakovatelné barevné kombinace, které nás můžou inspirovat nejen při zdobení bytu.

Ráda tvořím a kombinuji zdánlivě nekombinovatelné. Nevadí mi, že některé podzimní dekorace dlouho nevydrží. Klidně je nechám venku a ozdobím si jimi okno, zápraží nebo parapet.

kytkaPoněkud „dramatická“ kytice vznikla z kombinace listů divokého kosatce a škumpy.

Ve fotogalerii najdete další bohatý zdroj inspirace.

Čtěte také:

Reklama