profimedia-0649485654.jpg

Foto: Profimedia

Festival ledu a sněhu se koná v Harbinu v Číně od roku 1963 každý rok. Během kulturní revoluce byl na několik let přerušen, ale tradice byla roku 1985 znovu obnovena. Harbin je přezdíván „Ice City“, tedy Ledové Město. Díky průměrné teplotě -18°C je tento název velmi výstižný. Vane zde studený vítr ze Sibiře a pro stavby z ledu je to přímo ideální místo.

Harbin Ice and Snow Festival se obvykle koná od konce prosince nebo začátku ledna do února. Letošní ročník začal 5. ledna. Kromě spousty zajímavých aktivit zde mohou návštěvníci zažít i oslavy čínského nového roku.

FotoJedt-1-.jpg

Foto: Profimedia

V Harbinu je největší ledový a sněhový zábavní park na světě. Nabízí pohled na nejkrásnější ledové sochy, kterých je zde s rozlohou 600 000 metrů čtverečních letos vystaveno více než 2000. Nejhezčí pohled na ně je za tmy, kde je vše nádherně osvětlené.

Některé stavby jsou vysoké přes tři patra a mají velmi složité vzory. Toulat se mezi třpytivými ledovými věžemi bude jisto jistě nevšední a nezapomenutelný zážitek. Hrady a paláce jsou stavěny z ledových kvádrů získávaných ze zamrzlé řeky Songhua. Každý z těchto kvádrů váží přibližně 250 kg.

O tom, že grandiózní jsou úplně všechny stavby a sochy v Harbinu, není třeba vůbec pochybovat. Vzhledem k tomu, že příprava těchto děl je velmi časové náročná, začíná se na nich pracovat s velkým předstihem.

FotoJets.jpg

Foto: Profimedia

 
Zdroje: China Discovery, AsianStyle, Profimedia

Reklama