sed.jpg
Foto: Shutterstock

Co rostlina, to místo v kalendář výsevu. Zatímco na některé je pravý čas už v únoru (papriky), jiné počkají do března (rajčata, melouny, bylinky, salát, lilek, okurky…). Hoří vám při pohledu na zadní stranu sáčku se semínky ideální termín, nebo jste doporučené výsevní období už prošvihli? Prodlevu můžete o pár dní zkrátit. Stačí urychlit proces klíčení.

Voda je probudí k životu

Aby se semínka probudila, potřebují k tomu vláhu. Hodně vláhy, která vyplaví inhibitory klíčení. Semínka proto vysypte na mističku a zalijte vlažnou vodou. Musí v ní být ponořená úplně celá. Na jak dlouho?

  • Semínka salátů stačí nechat ve vodě 4 hodiny.
  • Košťáloviny potřebují čerpat vodu ve velkém 12 až 24 hodin.
  • Papriky a rajčata v lázni ponechte dva dny.
  • Petržel, celer, mrkev nebo cibule ocení třídenní máčení.

Vodu můžete nahradit bylinkovou lázní

Heřmánkový nálev ochrání především fazole a hrách proti houbovým chorobám i plísním. Nálev z přesličky rolní díky obsahu křemíku vydatně posiluje klíčící rostliny a před výsevem se hodí se na všechna semena zeleniny i letniček. Kopřivová, pampelišková nebo kozlíková lázeň prospívá hlavně semenům rajčat a paprik, protože účinně změkčuje povrch semen, a usnadňuje tak klíčení. Navíc podporují obranyschopnost a zdravý růst rostlin. 

Nejlepší a nejúčinnější jsou směsi bylin, které dokážou semenům poskytnout komplexnější ochranu – například smíchejte 1 díl přesličky rolní a 2 díly kopřivy nebo po jednom dílu heřmánku, přesličky a kozlíku. Na bylinkovou lázeň zalijte 2–3 lžíce vybrané byliny zhruba 250 ml  vroucí vody, nechte vyluhovat 6–8 hodin a pak sceďte. Vždy si připravte nálev čerstvý.

Zdroj: Zahrádkářská poradna

Aby měla semínka pod vodou dostatek kyslíku, čas od času je promíchejte. Při delším máčení je také dobré vodu vyměnit, a to dvakrát až třikrát denně. Zbavíme se tak případných bakterií, které by mohly zapříčinit hnilobu semen.

Do země by měla semínka putovat ještě před tím, než si klíček jejich obalem zcela prorazí cestu. Opatrně je vyjměte z lázně a nechce okapat. Můžete je i velice jemně osušit. Rozhodně by neměla být při vysetí příliš mokrá. Na škodu by ale bylo i jejich úplné vysušení.

62160c04496d8se1.jpg
Foto: Shutterstock

Nezapomeňte na teplotu

Aby se semínka probudila ze spánku, potřebují kromě vody také teplo. U většiny druhů zeleniny je ideálních 20 až 30 °C. Dostatek tepla přitom může být během urychlení klíčení na úkor světla, pokud nemáte jinou možnost. Ale jakmile semínka vzejdou, přestěhujte rostlinky na dostatečně světlé místo, třebaže tam bude trochu chladněji. Například na okenní parapet nebo na verandu.

„Na druhou stranu nutno podotknout, že některým semenům může teplota nad 25°C uškodit. Například semena salátu dosahují maximální klíčivosti (99%) při teplotě 25°C, kdy klíčí během pouhých dvou dnů. Ovšem nad touto hranicí klíčivost strmě klesá a již při 30°C dosahuje pouhých 12 %,“ upozorňuje zahradník Marek Kvapil.

Máčet se vyplatí i před venkovním výsevem

Pokud na jaře bude nouze o vláhu, můžete vodní lázní pomoci i jiným semínkům. Třeba mrkvi, petrželi nebo cibuli. „Máčení patří ke způsobům, jak překonat nedostatek vláhy v čase setby. Někdy je půda vyschlá jen do několika centimetrů pod povrchem, přičemž hlouběji se nachází dostatek vláhy. Namočená semena dokážou protáhnout kořínky suchou půdou do hlubších a vlhčích vrstev,“ vysvětluje Marek Kvapil.

Zdroj informací: Zahrádkářská poradna, Potravinové zahrady, Marek Kvapil

Čtěte také:

Reklama