Máte pocit, že laťka při výběrů dárků každým rokem posouvá a studnice nápadů pomalu vysychá? Načerpejte inspiraci u jablonecké České mincovny. Ryzí zlato nebo stříbrno totiž úsměv u vánočního stromečku vykouzlí zaručeně.
5bf7c6a881394obrazek.png

Vánoční čas patří k nejoblíbenějším obdobím v roce vyjma chvil, kdy lidé v hektické atmosféře křižují přeplněná obchodní centra, aby většinou na poslední chvíli pořídili vánoční dárky pro své nejbližší. Nemusí tomu tak ale být vždy. Pohodlně se usaďte a s klidem si objednejte třpyt a krásu drahých kovů z pohodlí domova. „Dárek z ryzího zlata nebo stříbra v sobě nenese pouze myšlenku originálního vánočního překvapení, ale je především investicí, která svému majiteli navíc časem přinese jisté zhodnocení,“ říká Jaroslav Černý z České mincovny.

Tichá noc
Nejslavnější vánoční koleda, kterou si lidé v mnoha jazycích zpívají po celém světě, slaví v letošním roce neuvěřitelné 200. výročí. Původně tyrolská píseň byla výsledkem improvizace dvou skromných mužů. V jednom rakouském kostelíčku, kterému před štědrovečerní mší roku 1818 vypověděly varhany službu, zazněla tato koleda poprvé a nadchla záhy celý svět. Dnes je dokonce součástí nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Stříbrnou 13 gramovou pamětní medaili s motivem hvězdné notové osnovy lze zakoupit za 890 Kč.
noc1.jpg

Betlém
Udělejte radost vánoční šestidílnou sérií stříbrných medailí věnovaných hlavním biblickým postavám. Na averzních stranách jsou vykresleny postavy Ježíška, Panny Marie, svatého Josefa, Baltazara, Melichara a Kašpara obklopeny hvězdnou září. Reverzům medailí dominuje další hvězda s opisem Hvězda z Chrámu Narození Páně v Betlémě. Jednotlivé medaile o váze 13 gramů jsou k dispozici za cenu 890 Kč a nejlépe vyniknou v celé sérii umístěné do speciálního sběratelského alba v podobě rozkládacího betlému.
noc2.jpg

Keltské duhovky
Co takhle překvapit malé zvídavce ilustrovaným leporelem věnovaným historii českých mincí s pozlacenou replikou starověkého platidla uvnitř? Z rukou úspěšné a oblíbené spisovatelky a ilustrátorky Lucie Seifertové vzešlo dílo plné humoru, nadsázky a zároveň zábavnou formou pojaté historie. Do středu vsazená „duhovka“, jak se za časů dávných přezdívalo starověkému keltskému platidlu na území střední Evropy, je vyrobena z pozlaceného stříbra o váze 10 gramů a její cena je stanovena na 990 Kč.
5bf7ca4e2447fobrazek.png

Ferda Mravenec
Mince s kresleným hrdinou, Ferdou Mravencem, který nás svými dobrodružstvími baví již 85 let, rozzáří oči těch nejmenších.  Ikonická postavička s červeným puntíkatým šátkem kolem krku se razí nejen ve stříbře za cenu 1 150 Kč, ale také v ryzím zlatě za 5 950 Kč, a kromě originálního dárku na ní lze pohlížet zároveň jako na praktickou investici s vyhlídkou zhodnocení do budoucna.
noc3.jpg

Více informací naleznete na internetových stránkách www.ceskamincovna.cz.

***

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí již 25 let. Navázala tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Razí vlastní emise pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a zabývá se také spořením do zlata. Česká mincovna bude vyrábět 130 kg zlatou minci, která se stane druhou největší svého druhu na celém světě! Jedná se o zlatou 100 000 000 Kč minci, která bude vydána ke 100 letům česko-slovenské koruny.
5bf7cade72629obrazek.png

Reklama