Ve většině zemí vás můžou nadávky adresované přes aplikaci Whatsapp připravit maximálně o přátele, ale ve Spojených arabských emirátech se díky tomu můžete dostat i do vězení. Země Středního východu zavedla přísnější tresty pro lidi nadávající on-line, včetně trestu odnětí svobody nebo pokuty ve výši 43 tisíc liber.

ticho

Jeden muž byl nedávno odsouzen za odeslání „urážlivých slov“ svému kolegovi prostřednictvím chatu a čeká se, jak vysoká bude částka, kterou na pokutě nakonec zaplatí. Původně měl dostat pokutu 500 liber, ale federální nejvyšší soud se sídlem v Abú Dhabí prohlásil, že je trest moc shovívavý.

SAE vydaly zákon, aby zamezily počítačové kriminalitě a urážení lidí skrze nové technologie. Mezi nadávky spadá i smajlík ve tvaru vztyčeného prostředníčku. Cizincům hrozí za nedodržování zákonu i deportace.

Do SAE přijíždí miliony zahraničních turistů každý rok a dostávají se do střetu s přísnými zákony hlavně v bodech zákazu opilosti v ulicích, vztyčování prostředníčku a veřejného projevu náklonnosti k partnerovi/partnerce.

Zdroj: dailyrecord.co.uk

Reklama