Nadace Vodafone finančně podpořila přípravu inscenace SIMULANTE BANDE souboru VerTeDance, která ukazuje možnosti pohybového vyjádření zdravého a fyzicky handicapovaného performera.

tanec

Nadace Vodafone finančně podpořila přípravu inscenace SIMULANTE BANDE souboru VerTeDance, která ukazuje možnosti pohybového vyjádření zdravého a fyzicky handicapovaného performera. Tento unikátní projekt vznikl ve spolupráci s Divadlem Archa, kde se také koná premiéra, a to dne 29. dubna 2012 od 20:00.

Choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová ke vzniku své nové choreografie říkají: „Omezený pohyb se pro nás stal inspirací a hnacím motorem a pro laiky často neviditelná omezení tanečníci přetavili do neuvěřitelných výkonů,“ a dodávají: „Klademe si za cíl upozornit na množství problemů, se kterými se handicapovaní lidé den co den potýkají ve snaze žít „normálně“.

tanec

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová a světelný designér Pavel Kotlík. Pro představení SIMULANTE BALANTE vznikl i vůbec první taneční vozík, který je kromě vyšší stability take lehčí a lépe otáčivý.

O Nadaci Vodafone

Nadace Vodafone vznikla v roce 2006 a je financována Skupinou Vodafone a společností Vodafone Czech Republic a.s. Podle výše poskytnutých příspěvků se Nadace Vodafone řadí mezi top nejštědřejších firemních nadací v ČR. Během pěti let své existence rozdělila Nadace Vodafone mezi neziskové projekty po celé ČR více než 100 milionů korun.

Reklama