Když se před třiceti lety objevila Naďa Konvalinková (57) v roli Květušky ve filmu Adéla ještě nevečeřela, puberťáci i staří pánové po ní šíleli. Byla totiž - a zůstala! - nejkrásnější naivkou naší kinematografie. Dnes v novém stejnojmenném muzikálu v Divadle Broadway hraje šaramantní a statnou hraběnku.

„Na mně je vidět, že léta běží, vážení. Jediná spravedlnost na světě je, že když jsme mladí, jsme krásní a s přibývajícími léty je to trochu jinak. Říkali jsme si to s Míšou Dočolomanským, když jsme před časem slavili právě třicet let od vzniku filmu Adéla ještě nevečeřela. A najednou už Míša není mezi námi. Bohužel mne už neuvidí v muzikálu jako hraběnku Thunovou, kterou alternuji s Květou Fialovou," posteskla si Naďa.

Kam Konvalinková přijde, tam se to jakoby rozsvítí, je jako sluníčko. Vyzařuje z ní cosi laskavého a smířeného se životem. Přitom ho neměla lehký. Pětadvacet let byla provdána za herce Oldřicha Kaisera, který nejenže míval milostné avantýry, ale především alkoholické průšvihy. Měla starosti i s dcerou. Ta svou povahu po tatínkovi nezapřela a před maturitou ji vyhodili z konzervatoře. Ale čas všechno zahojil.

„Karolína se uklidnila, hraje také divadlo a jsem s ní spokojená," podotkla maminka.

Naďa se nakonec dokázala rozvést, i když se k tomu dlouho neměla. Ráda vaří, jí, netrápí se s dietami a svou postavu využívá pro nejrůznější charakterní a komické role.

„Beru už život tak, jaký je, a chválím ho za všech okolností. Třeba, když začalo pršet a mraky se válely až k zemi, řekla jsem si, že se stromy potřebují napít. Vláhy letos bylo málo. Že už dlouho nepršelo, a déšť mám vlastně ráda. A mlha a mraky na obloze mi vůbec nevadí, protože mám slunce uvnitř," usmála se Naďa.

Reklama