Dobrý den všem milovníkům zvířátek,

moje máma zastávala názor, že jedno zvířátko doma stačí pro radost i na starost. Jistě chápete, kdo je oním vyvoleným. Homo sapiens JÁ.

Jiné zvíře nám nikdy nesmělo přes práh. Ano, miluje kočky, ale na kočku si k obrazu svému přetvořila svoji sestru jednovaječné dvojče, které říká od malička Macíčku. Budete-li mít něco proti mužskému jménu, nad tím už jsem dávno mávla rukou. Prostě se jí jméno Macek líbí, a sestra na ně slyší. Dokonce jí kupuje každoročně kočičí kalendář, a tak spolu slaví i onen úžasný kocourkovský den. Před nedávnem se její sestře narodila dcera, a tak ji pojmenovala přezdívkou opět v mužském provedení Nácínek.

Co mě ovšem  jako malou vyvádělo z míry, moje maminka miluje pavouky. Říká, že jsou pro štěstí, a štěstí se nesmí vyhazovat oknem. Natož po něm šlapat. Nepomohlo mi křičet při koupání ve vaně, že nademnou leze pavouk. Máma přišla, a uzemnila mě tím, že se na mě přišel podívat Ríša. A přeci bych prý Richarda nevyhodila. Okamžitě dala pavoukovi jméno, a byl členem naší rodiny.

Nad postelí mi lezl Pája, v předsíni kroužil Evžen, do obýváku nám vlezl z balkonu Petřík, a pestrá paleta jmen nebere konec do dnešních dnů.
To raději shazovala pavučiny, až se pavoučci odporoučeli. Mimochodem, když už jsme u těch pavouků, není daleko k broukům. Máma mi říká Beruško.

Slyšíte? To jediné jméno říká v ženském rodě. Odvodila si ho  z mého křestního jména. A víte na jaké jméno slyší moje máma nejraději? Na broučí mámu. Já jsem podle ní  ten nejlepší brouček na světě. Jistě chápete, že na jiná zvířátka nemáme v našem bytě místo. Až na suchozemskou želvu. Je to sice ona, ale říkáme jí Borinek.

Pozdrav posílá Bajinka


Vrrr, teda pavouky já nemusím. Panička je sice taky pojmenovává, svého času nám v koupelně bydlel Eliáš, ale na mě mají moc nožiček. Vždycky, když se panička nedívá, tak nějakého slupnu :) !

Máte také doma nějaké netradiční zvířátka? Jsou chytrá? Nebo ne? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!


 

Reklama