cl.jpg
Foto: Shutterstock

Kabáty v délce nad kolena

Zkrácené kabáty obecně sedí ženám menšího vzrůstu. U nich by měla být kolena hraničním bodem, přičemž jste-li opravdu drobné postavy, volte kabátky těsně pod zadeček. Pokud potřebujete zakrýt výraznější stehna, délku o pár centimetrů prodlužte. Kratší typ svršku je vhodný také pro postavy ve tvaru přesýpacích hodin. To znamená, koukejte po něm, pyšníte-li se úzkým pasem a boky stejně širokými jako ramena. Pro zvýraznění křivek aplikujte pásek a chybu neuděláte ani výrazným lemováním kolem krku.

Délku po kolena by měly volit i dámy, jejichž postavě se říká typ hrušky. Jim doporučujeme vybírat kabáty, které mají zajímavé střihové řešení límce, nebo netradiční zdobení hrudníku. Cílem je vizuálně sjednotit šířku boků a ramen. Nemusíte se tak bát ani výraznějších prvků, jakými jsou například kožešinové límce. Rozhodně se ale vyvarujte širokým páskům a výrazným kapsám. Zvýraznily by přesně to, co nechcete. Po stejné délce kabátu by měly sáhnout i ženy s postavou typu trojúhelník. Ty disponují širokými rameny a útlými boky. Při výběru proto musí klást důraz na opačné věci. Hledejte oděvy bez vycpávek a ozdob kolem ramen a dekoltu, naopak designem upozorněte na spodní část oblečení. Vhodný je například „áčkový“ střih, který je vždy střihově nápaditý a ve spodní části má více materiálu.

kab1.jpg
Foto se souhlasem Desigual (Fashion Arena Prague Outlet, 2379 Kč), Zoot (1599 Kč), Marks&Spencer (1699 Kč) 

Kabát v délce pod kolena

Tzv. midi délka je trendem posledních málo let. Sedí chlapeckým a štíhlým postavám, které si mohou dovolit asi nejširší paletu střihů. Asymetrický, tulipánový, s dvouřadým zapínáním, ale i oversized. Když kabát projmete v pase, krásně podpoříte ženské křivky. Kabáty s délkou až ke kotníkům pak doporučujeme pouze vysokým dámám a dívkám. Oversized verze povzbudí ležérnost outfitu a sedí drtivé většině postav, nutné je ale zvolit správný styling outfitu. Vhodný je totiž jak do práce v casual stylu, tak i k mikinám s kapucí a teniskám.

kab2.jpgFoto se souhlasem: Gant (Fashion Arena Prague Outlet, 13 579 Kč), Reserved (2 999Kč), Mango (Aboutyou, 2 599 Kč)

Zdroje: Fashion Arena Prague Outlet, Reserved, Aboutyou, Marks&Spencer, Zoot

Reklama