Krásnou vzpomínku z dětství i krásné sněhové fotky nám poslala čtenářka Babca.p. A zároveň je to dnešní poslední příspěvek. Příště se dozvíte, komu dnes pošlu cenu.

Krásné fotky, milá Babca.p, i ta zima v dětství musela být krásná. Děkuju moc za příspěvek a přeju krásný den.


Milé ženy - in,

tato zima možná trošičku jiná, je bez sněhu, ale co se týče teplot tak je vlastně průměrná. Takto mi to aspoň prezentoval kamarád meteorolog.

Já mám zimu ráda na horách, se sněhem, při procházkách, když vám ten sníh křupe pod nohama. Druhý kamarád byl 3. 1. 2014 na Pradědu sněžnicovat a posílám Vám dvě fotky - prostě krásné...

praded

Nicméně si zavzpomínám na zimu z mého dětství. Bydlela jsem na vesnici na kopci a od severu byla pole. A vždy tam foukalo a foukalo. A když napadl sníh, tak to nebylo jen pár centimetrů, ale napadlo i přes metr. A k nám do té malé vesničky opravdu nezajížděl nikdo, aby nám cestu prohrnul. Jako děti jsme byly nadšené z toho, že nemusíme do školy. Bohužel k naší smůle, naši tatínkové vstávali natolik brzy, aby s lopatama prohrnuli cestičku. Já když tudy procházela tak jsem nad hlavou měla snad další metr sněhu nebo mi to tak aspoň připadalo. O to jak pomalu jsme do školy chodily o to rychleji jsme běžely domů, abysme sebrali boby, pytle vycpané senem (ty byly stejně nejlepší) a jezdily jsme z kopce až do večera.

praded

Ano takovou zimu mám ráda, zimu kde je sníh a ne jen teploty pod bodem mrazu.

Babca.p

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás vyhraje balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou.

cajcaj

Reklama