Přečtěte si hezkou příhodu o zachráněném kocourovi jménem Náčelík a jeho harému koček, které umí vždy dovést za potravou. Náčelník a jeho kočky nejsou ničí a přitom všech

Bez zvířat domácích i divokých by byl svět smutný. Aspoň já si to myslím. Je to jako s lidmi. Některá mají v životě štěstí a některá méně. Máme chalupu kousek od města, kde žijeme. Jsme tam poměrně často a tak se k nám postupně nastěhovalo několik koček. Většinou začátkem zimy.

Hladové a zmrzlé..dostaly krmení a zabydleli se ve stodole nebo v různých kůlničkách a dřevnících, co tam máme. Teď momentálně jsou 4 kočky a jeden kocourek. Dvě kočky, dvě odrostlá koťata a kocour Náčelník. Vesnice, kde je naše chalupa, je opravdu maličká, jen pár domků. Adoptovat zvířátko je samozřejmě odpovědnost a tak i v zimě se snažíme aspoň dvakrát týdně přijet a nasypat zásobu granulí. Ale naše kočky to pomalu nemají ani zapotřebí.

Začátkem léta se nám na zahradě objevilo kotě. Zubožené. Zlomenou zadní nožičku tak, že mu koukala kost, hubené, neschopné najít si potravu. Dostalo najíst a už se ze dvora nehnulo. Celé léto jsme mu strkali kousky jídla a dávali na něj pozor. Jako správná kočka se ze zranění vylízal a je z něj kocour jak má být. Mladý floutek, prohání kočky a koťata, hned je na stromě, hned na trámu ve stodole.. trochu kulhá, ale to mu dodává ten správná „peyrakovský“ vzhled.

A ten si vzal prostě svůj harém na starost. Když se v zimě den nebo dva neukážeme, zavelí, shromáždí kočky a jdou po vsi chalupu od chalupy doslova žebrotou. Dojdou na zápraží, sednou si tam a Náčelník spustí… jeho pronikavé mňááuu je prý fakt dobře slyšet. Když nikdo neotevře, jdou o dům dál, když se dveře otevřou a někdo je nakrmí, vrátí se domů a pokračují sborem druhý den. Několikrát nám to různí sousedé přesně takto popisovali. Je to legrační a milý pohled na ně. Náčelník samozřejmě vpředu a za ním kočičky, které ví, že je jejich vůdce dovede někam k plné misce.

Sousedi jsou všichni dobří lidé a kočky jsou tak nějak obecní. Už nám to takhle dobře funguje nějakou dobu. Jen se modlíme, aby se během léta nenarodilo nějak moc koťat, nebo aby se nerozneslo mezi kočkami, že kousek od Písku je vesnice, kde Náčelník ví, kam vzít hladovou smečku.

Na přiložené fotce Náčelník jako kotě s přeraženou nožičkou, ale to už dávno není pravda...

kote

Overlooks

Milá Overlooks, díky za pěknou příhodu. Náčelník je životem ostřílený kocour

Text nebyl redakčně upraven

Máte také nějakou zajímavou příhodu se zvířaty?

Nesejde na tom, jestli s domácími, nebo divoce žijícími.

Máte nějaký zážitek z pozorování zvířat v přírodě?

Pořídila jste zajímavou momentku a chcete se s ní pochlubit?

Určitě i vaši domácí mazlíčci budou nepřeberným zdrojem veselých, nebo překvapivých kousků.

Napište nám. Na vaše příhody a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za příspěvek?

Balíček vlasové regenerační kosmetiky Alterra s Aloe Vera a granátovým jablkem

Kondicionér, šampon a maska

sampony

Reklama