Kolegyně onemocněla, a tak Jana odjela na pracovní schůzku do sousedního města místo ní. S obchodní partnerkou se sešla na snídani v jednom z menších hotelů. Když odtud ale odcházela, čekal ji šok. U výtahu potkala svého tchána. Stál tam v objetí mladé blondýny a právě se líbali. Chtěla se nenápadně vytratit, ale zahlédl ji dřív, než to stihla.

„Přiběhl ke mně celý vytřeštěný a blekotal, že vůbec o nic nejde. Prý to bylo jen výjimečně, hloupý omyl a bla bla bla. Prostě trapné vykrucování se z jasné nevěry. Nakonec mě prosil, div ne na kolenou, abych o tom nikomu neříkala,“ popisuje prekérní situaci Jana, která tchánovi svou mlčenlivost nakonec slíbila. I když si tím jistá vůbec nebyla.

tchan.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Od té chvíle ji hryže svědomí. Má to přece jen říct své tchyni, aby měla jasno, komu doma dělá stoprocentní servis? Svěřit se alespoň svému manželovi, ať to břímě neleží jen na ní? Nebo se do toho nemá plést a raději dál dělat, že se nic nestalo? Na všechny ty otázky zatím nenašla odpověď. Proto se snaží setkání s příbuznými co nejvíc vyhýbat.

„Při první návštěvě po tom trapasu bylo na tchánovi vidět, jak je nervózní. Když jsem ale mlčela, dost se mu ulevilo. Dokonce na mě spiklenecky mrknul, z čehož se mi udělalo dost šoufl. A dělá to doteď, při každém setkání. Doufám, že jeho syn nebude po něm, po slizounovi,“ oklepává se Jana.

Čtěte také:

Reklama