„Bez vytáček přiznávám, že jsem trochu drbna a téměř žádné tajemství se u mě dlouho neohřeje,” říká se smíchem na úvod o sobě Aneta. „Ráda věci sdílím, mluvím o nich a představa, že něco vím a nemůžu se o danou informaci podělit, by mi nedala spát.” 
Aneta se bohužel v situaci, kdy by se neměla plést do cizích záležitostí, ocitla. Náhodou a bez vlastního přičinění. 
5ffc59bfbc67bobrazek.png
Foto: Shutterstock

„S Alešem a Luckou se přátelím řadu let. Byla jsem u jejich začátků randění, pomáhala jsem jim se stěhováním a pravidelně nastavuji rameno a otvírám láhev bílého, když dojde na hádku,” říká Aneta a pokračuje: „Byla jsem ještě donedávna přesvědčená, že k sobě ti dva patří, že jsou pro sebe jako stvoření a pro mě byli tou dvojicí, které jsem tu jejich vzájemnou harmonii záviděla a obdivovala.”

„To se ale všechno změnilo a mé ideály o jejich lásce se rozpustily jako pára nad hrncem. Načapala jsem totiž Aleše s jinou holkou. Ruku v ruce, líbající se, a hlavně citově zavázání.”

Na svého kamaráda Aneta narazila zcela náhodou, když se vracela z práce. Ujela jí tramvaj, a tak se vydala domů pěšky. Aleše s jinou holkou zahlédla v malém italském bistru.

„Nejprve jsem si myslela, že jsem se spletla a že mi ten kluk v bistru jen Aleše připomínal, ale nedalo mi to, a proto jsem se k výloze vrátila znovu. A byl to on. Aleš a jeho bokovka.”

Aneta byla z celé situace úplně vykolejená. Čekala dokud dvojice nevyjde z podniku a vydala se za nimi. 

„Aleš tu holku držel okolo ramen, letmo jí občas políbil do vlasů, smáli se a vypadali úžasně zamilovaně. Vydržela jsem je stalkovat až do momentu, než vlezli do auta a odjeli kdovíkam.”

„Od té doby mám v žaludku balvan. Vymýšlím si důvody, proč se s nimi nevidět a nemuset tomu čelit. Do vztahu mých přátel přeci jen vidím jan z venku a podle toho, co vím od nich. Lucku mám ráda, ale netuším, jestli se hodí, abych jí tuto novinku řekla zrovna já. Bojím se, že přijdu o kamarádku, zlomím jí srdce, anebo se bude zlobit, že se jim pletu do života. Co když tím otevřu Pandořinu skříňku? Co s tím? Jaká je správná cesta? Říct nebo ututlat nevěru?”

Také si přečtěte:

Reklama