Obývací pokoj je místností, ve které se nejen schází nejen celá rodina, ale i návštěvy. Rozhodnout se, jakým nábytkem ho vybavit, ale často bývá pěkný oříšek. I když k tomu každý přistupuje po svém, základní otázka zůstává vždy stejná: Je lepší zvolit obývací program, nebo obývací stěnu?

Obývací program

stěny

Kdo si chce poskládat obývací pokoj podle vlastní fantazie, měl by se rozhodnout pro obývací program. Ten je nejen velmi funkční, ale také variabilní. Jeho nespornou výhodou je, že zákazník může dokupovat jednotlivé kusy nábytku v jednotném stylu a vzhledu. Nábytek z jedné série k sobě typově i barevně ladí včetně detailů a vnitřního uspořádání. A pokud se časem rozložení obývacího pokoje okouká, není problém ho přestavět, popřípadě dokoupit další kousek z nábytkové řady.

U obývacího programu je na výběr z různých velikostí a typů skříní, televizních stolků, komod, polic, knihoven a dalších prvků. Ačkoli velkou výhodou je možnost uspořádat si nábytek podle svého vkusu a dispozic pokoje, nevýhodou pro někoho může být pořizovací cena. Ta se v konečném stavu většinou vyšplhá výš, než je tomu u klasické obývací stěny.

JENA – nábytek má v nabídce řadu zajímavých nábytkových programů. Příkladem může být série Semi. Její vzhled navodí uvolněnou středomořskou atmosféru a bude radost v obývacím pokoji trávit volný čas. Program vyniká propracovanými detaily, jako jsou dlouhé úchyty nebo vnitřní reliéf zadní plochy. Bezpečně se řadí mezi skvosty současného designu, který v sobě snoubí efektivnost, minimalismus a praktičnost. Jednotlivé komponenty si každý navolí sám podle vlastního vkusu. Aktuální cena jednotlivých modulů je od 849 Kč vč. DPH.

stěny

Obývací program Varino, který JENA – nábytek také nabízí, se svou kombinací dekorů následuje módní trendy a získá si tak přízeň snad každého milovníka originálního nábytku. Zahrnuje několik praktických kusů, které si každý může rozestavět dle svých představ. Disponují velkým úložným prostorem, kam se pohodlně vejdou všechny věci, které je třeba mít po ruce. Zákazníci mají na výběr ze dvou různých kombinací dekoru. Aktuální cena jednotlivých modulů je od 999 Kč vč. DPH.

Obývací stěna

Nábytková stěna je oproti tomu ideální pro ty, kteří nemají čas nebo trpělivost detailně plánovat uspořádání obývacího pokoje. Má předem stanovený počet dílů, které společně vytváří jednotnou sestavu. Odpadá tak zdlouhavé plánování, kam rozmístit jednotlivé kusy. Výhodou obývacích stěn je o poznání nižší cena než u obývacího programu.

Klasické obývací stěny mají jednolitý vzhled, který ladí do nejmenšího detailu. Jejich jednoduchost a praktické rozčlenění ukrývá dostačující úložný prostor v podobě televizního stolku, poličky a skříně. Obývací stěny, které byly běžné v minulosti a zastavěly celou jenu stranu pokoje, se dnes už v podstatě nevyrábí. V současnosti se objevují zejména minimalistické a vzdušné modely.

Jak už samotný princip obývací stěny napovídá, není možné ji doplnit o nové kusy nebo obměnit její rozestavení. Limit představují i rozměry a výběr skříněk. Je proto potřeba obývací pokoj dopředu pečlivě změřit, aby se pak nestalo, že se do něj zakoupená stěna nevejde. Složitější to pak je s výběrem konferenčního stolku, který nebývá součástí obývací stěny. Výrobci ale často nabízí variabilní konferenční stolky, které s nábytkem ladí.

stěny

V nabídce JENA – nábytek je na výběr například obývací stěna Delite, která spojuje moderní styl s vzhledným dekorem a díky tomu se hodí do každého interiéru. Celkový dojem stěny dotváří kovové úchytky, které jí propůjčují luxusní vzhled. Tuto obývací stěnu je možné doplnit dalšími kousky ze série Delite a vytvořit tak moderní obývací pokoj. Aktuální cena je od 7 999 Kč vč. DPH.

Vyznavači skutečně moderního nábytku, kteří se nebojí ani výraznějších barev, si v kolekci JENA – nábytek mohou vybrat obývací stěnu Fizzy z dílny italských výrobců. Přední plochy ve vysokém lesku společně s použitými dekory dodávají stěně na luxusu. Fialové a černé prvky zpestří jinak nevýrazný titanově šedý dekor. Minimalistické kovové úchytky nejen že výborně ladí s moderním provedením stěny, ale jsou také velmi praktické. Umožňují snadnou manipulaci s dvířky úložných prostor, bez nutnosti dotýkat se lesklých ploch, které tak vydrží déle perfektně čisté. Aktuální cena je od 16 992 Kč vč. DPH.

stěny

www.jena-nabytek.cz