Také vám bylo na podzim líto, když jste uzavírali grilovací sezonu a s ní ukládali zahradní nábytek k zimnímu spánku?
Vidíte, ani jsme se nenadáli, ten krásný čas zahradního „vysedávání "je tu zpátky!

Když je řeč o zahradním nábytku, vždycky si vzpomenu a na scénku se Saturninem a jeho bravurní složení zahradního lehátka na terase letního sídla. Tato lehátka mívali na chatě tchánové" a někdy byl opravdu problém poskládat všechny ty díly do sebe ve správném pořadí. Jak nostalgické bylo to prvorepublikové sezení, stokrát přetřené bílou barvou, s vyšisovaným pruhovaným plátnem, co stávalo ve stínu stříbrných smrků! Kdeže ty časy jsou? Chata už má jiné majitele a zahradní nábytek? Čeká na půdě spolu s krásnými ratanovými křesílky na renovaci.
Nahradili jsme je (doufám, že pouze dočasně) plastovou variantou. Já vím, nedá se to srovnat, ale... Je levný, dostaneme ho v několika barevných variantách, můžeme ho nechat na dešti a i výběr, co se funkcí týče, je docela široký. Od rozkládacích židlí, přes křesílka s područkami i bez až po opalovací lehátka a servírovací stolky na kolečkách.
Nevýhodou tohoto nábytku je omezená nosnost, barevná nestálost (do bílého se snadno zažere" špína a tmavý na slunci vyšisuje) a mizivá estetická hodnota.
Ale zase na druhou stranu, i přes veškeré výhrady je to nesporně nejmasovější a nejoblíbenější zahradní nábytek, jaký znám.

 

Pro náročnější a hlavně movitější milovníky zahradního lenošení se najde spousta jiných a zajímavých možností, jak si vybavit zahradu, terasu, balkon nebo zimní zahradu nábytkem. Novinkou v nabídce výrobců zahradního nábytku a potřeb pro volný čas je tzv. lounge nábytek. Výraz „lounge“ lze v anglicko-českém slovníku nalézt přeložený jako „odpočinek“ či „lenošení“. Není však potřeba žádných slovníků,  oči vás samy inspirují k myšlenkám na nicnedělání při pohledu na široká pohodlná křesla a prostorné lavičky. Obzvláště moderní stavby jsou pro takový neformální styl posezení v soukromí jako stvořené.

Je to nábytek, do kterého doslova zapadnete a můžete se v něm pohodlně „rozvalit“. Jeho konstrukce je nižší, než je u nábytku obvyklé, a také širší, aby bylo možné se v něm dokonale uvelebit.
Přátelsky oblé tvary ve spojení s hliníkovou konstrukcí zajišťují opravdový komfort a výplet ze speciální tkaniny je velmi odolný vůči vlivům počasí.

Pokud dáváte raději přednost dřevu nebo chcete svému posezení dodat exotický nádech, vyberte si nábytek z teaku, který sice není právě nejlevnější, zato je krásný a velmi odolný a vy se zněj  se budete moci těšit opravdu dlouhou dobu. 

Jaký zahradní nábytek máte vy, milé ženy-in?
Plast, kov nebo dřevo?
Napište nám, na čem sedáváte, když si užíváte zahradní siestu?

 

Reklama