Co máme pro vás nachystáno na příští týden, pravdu o rýmičce ve firmě i o našich hubnoucích účetních se dovíte v textu níže…

Týden s týdnem se opět sešel a je na mé osobě, abych ukojil váš právoplatný nárok na informace z dění v redakci.

Předně – s blaženým výrazem na tváři, s jazykem nabroušeným jako meč a s rýmičkou se nám vrátila z pětidenního pobytu v lázních moje zástupkyně a korektorka Klárka Wimmerová.

Většina lidí se jezdí do lázní léčit, jen Klárka si tam jede onemocnět. Na mé dotazy, jak se jí to povedlo, se jen potutelně usmívala. A na mé upozornění, že meze jsou ještě chladné a zda Kubíček (její manžel) projde hlavou dveřmi, mi odpovídala, cituji: „Si blbéééj“ s pražskomoravským přízvukem.

A od té doby nevynechá chvilku, aby se do mne nenavezla. Třeba dnes dopoledne jsem s její hodnou tchyní, naší paní recepční Stáňou, řešil, co dát do květináčů na dno.  A já nevěděl, co je to keramzit.

Okamžitě se zjevila v pavlačovém okénku a ječela pisklavým hláskem: „Jé, ty nevíš, co je keramzit, jó? A to si říkáš Mičurin?“

Kdybyste věděli, jaká to byla hodná, slušná a milá holka, když k nám před lety nastoupila…

A nyní k avizovaným účetním. Jako byl Laurel a Hardy, Tom a Jerry, Rumcajs a ptačí hnízdo, patří k sobě naše Lucie a Ivana. A obě mají nyní před nastupujícím létem stále dokola řeči o hubnutí. Tu je člověk načapá, jak zasvěceně debatují o bodové dietě, onde jak se špičkují nad krabičkovou dietou. Nedávno jsem je načapal, jak si vzájemně měří podkožní tuk, a neptejte se mne kde a na jakém místě …

No a tak se nemůžete divit, že jsem málem omdlel, když jsem je potkal, jak dietně obědvají:

sm

Ano, mají dietní smažák s hranolkami a tatarkou a katův šleh také s hranolkami. Já myslel, že to se mnou šlehne…Dietářky, takhle jim ty liponky praskat nezačnou…

Povšimněte si také jejich oduševnělých výrazů ve tvářích.

Zbytek redakce je i po duševní stránce v pořádku, jen Sašenka mne stále pozoruje a hledá sebemenší záminku, aby mi mohla říct, že jsem si na ní zasedl.

A Dana Haklová poté, co jsem jí pochválil dnešní rozhovor s Míšou Malinovou, pronesla neskutečně dlouhou řeč o všech úspěších svého života. Byl jsem konsternován, protože jinak se většinou její proslovy skládají z podmětu a přísudku. Budu asi muset s těmi pochvalami nakládat obezřetněji.

A obchodní oddělení mne již zase bombarduje, abych o nich něco napsal. Tak jako obvykle: Obchodní oddělení – NĚCO.

Tak jsme se zasmáli a nyní k vážným věcem.

Co vás příští týden čeká a nemine.


Hned v pondělí odtajním pravidla Tajemné bodovací soutěže

  • V pondělí 27. května Saša Stušková vyhlásí téma – Máte doma nějaký starý kousek nábytku, který nikdy, ale nikdy nevyhodíte?
  • V úterý 28. května Dana Haklová zapátrá po tom, jak pečujete o nehty na nohou, popřípadě vám řekne, co a jak.
  • Ve středu 29. května Lucie Paličková prozradí, jakými hláškami ji spolehlivě vytočí její muž, a zeptá se vás, čím vás slovně vytáčí muž váš.
  • Ve čtvrtek 30. května budu opět čas za editačním stolkem trávit já a spolu zavzpomínáme, jaké to bylo MATUROVAT.
  • V pátek 31. května si budete s Jakubem Kočím povídat o našich dětech, protože v sobotu bude Den dětí

Věřím, že se vám  námi nabízená témata líbí a ž k nim budete hojně přispívat na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Přeji vám krásný, ačkoliv téměř mrazivý den!

Reklama