Velikost pohovky

Hlavním parametrem, který má při výběru nové pohovky vliv, je velikost. Tu byste měli odvíjet od toho, kolik členů žije v domácnosti, ovšem zároveň je třeba přizpůsobit se dostupnému prostoru. Oblíbené jsou rozkládací pohovky, které v případě potřeby poskytnou více místa. Je však třeba zvážit, zda budete mít v interiéru dostatek místa pro rozložení lůžka. Nezapomeňte ani zkontrolovat, zda půjde pohodlně otevřít šuplíky a dvířka blízkých skříněk. Do malých místností je lepší volit spíše drobnou pohovku, která nezabere příliš velkou část. Sedací souprava může mít různý tvar, krátké a rovné se hodí do malého obýváku, zatímco do velké místnosti volte raději mohutné či rohové kousky.
po1.jpg
Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Další parametry

Kromě velikosti se hodí myslet také na další vlastnosti a možné funkce pohovky. Jestliže ji chcete využívat jako lůžko pro návštěvy, je třeba vybrat dostatečně velkou rozkládací sedací soupravu, která je navíc vhodná i pro přespání. Rozkládacích mechanismů je celá řada, ovšem tím nejsnadnějším je vyklápěcí, kdy pouze z pod pohovky vytáhnete rošt.

Dalším užitečným doplňkem je úložný prostor v pohovce. Můžete zde schovat věci, které nepotřebujete mít po ruce. Najít můžete i pohovky, které nabízí úložný prostor v opěrkách, tam můžete uschovat různé drobnosti.

V neposlední řadě je velmi pohodlné, pokud je pohovka polohovatelná. Většinou jsou polohovatelné záhlavníky, ovšem přizpůsobit si u některých modelů můžete i područky a zadní část.
po2.jpg
Foto: Kues / Shutterstock.com

Výběr designu

Výběr designu může být největším oříškem, obzvlášť pokud zařizujete zcela nový obývací pokoj. Nabízí se totiž mnoho stylů. Velmi oblíbené jsou stále rustikální pohovky, které dávají pokoji útulný nádech. Skvěle vypadá i industriální styl, který působí surově a kombinuje přírodní materiály a barvy. V interiérech se však objevují také retro pohovky, které jsou jedinečné. Stálou klasikou jsou pak moderní pohovky, které nabízí praktičnost a jednoduchý design. Hodí se tak do jakéhokoliv interiéru.

Vhodný konferenční stolek

Konferenční stolek by u pohovky rozhodně neměl chybět. Je však třeba ho sladit se sedací soupravou i ostatním nábytkem. Snažte se proto vybírat ze stylu, ve kterém máte ostatní vybavení pokoje. Důležitou otázkou však zůstává vhodný rozměr a provedení stolku.

Nejdůležitější je jeho správná výška. Díky tomu budete mít vždy po ruce odkládací plochu na různé drobnosti. Tento parametr se odvíjí od výšky sedací soupravy, stolek by měl být podobně vysoký jako pohovka. Ideální je, pokud je plocha stolku ve stejné výšce jako vaše kolena, pokud sedíte na sedačce.

Podstatným parametrem je také velikost konferenčního stolku. Rozhodně nemá sloužit jako jídelní stůl, proto bývá dostupný spíše v menších velikostech. To je důležité pro to, aby nezabíral zbytečně moc místa. Měl by totiž kolem sebe mít alespoň 40 centimetrů pro pohodlný průchod. Počítejte tedy pouze s tím, že na stolek budete odkládat třeba ovladač, občerstvení či knihu.

po3.jpg
Foto: Giedriusok / Shutterstock.com

Jestliže vám nezbývá místo navíc, vybírejte z rozkládacích či vložených stolků. Některé jsou případně kombinovány tak, aby na malé ploše poskytly co nejvíce odkládací prostoru.

Vybrat si nový nábytek není hračka, jelikož nabídka je opravdu široká. Najdete však spoustu inspirace, takže zvládnete zařídit dokonalý interiér. Při nákupu se vám budou hodit slevové kódy, díky kterým seženete nábytek za skvělou cenu.

Reklama