Hrozíte se už jen při čtení nadpisu a představě, kterak je váš nábytek pojízdný? Tak se s námi pojďte podívat, kde všude lze kolečka využít.

Mobilní nábytek je velice výhodný, zvláště pak, bydlíte-li v miniaturním bytečku, kde potřebujete mít v jedné místnosti přes den obývací pokoj, v podvečer pracovnu a na noc ložnici. Neustálé stěhování, rozkládání a skládání vám právě kolečka mohou podstatně usnadnit.

Sama jsem nadšenec, který kolem sebe potřebuje stále nějakou tu změnu. Manžela doháním k šílenství neustálým stěhováním nábytku, ale toleruje to právě díky pojízdným kolečkům.

Kde všude lze nábytek využít?

Dětský pokoj

Přes den děti potřebují místo k hraní i k sezení s kamarády, na noc postel. Naskládat do malého pokoje tolik nábytku je nad vaše síly?  Obchodníci nabízí možnost využití rozkládací pojízdné sedačky s pratelným potahem a lehkým ovládáním, takže ji dokáže rozložit a zase složit i vaše dítko.

Pokud ani to neřeší nedostatek místa, použijte vyvýšenou postel na nožičkách, pod kterou můžete zasunout nejen mobilní skříňky na knihy, sportovní potřeby, učení i hračky, ale i celý psací stůl.  

Zajímavá, a v našich domácnostech už hojně využívaná, je postel, z které díky kolečkům jednoduše vysunete postel druhou.

Rozčiluje vás neustálý nepořádek? Pořiďte dětem plastové boxy či krabice na kolečkách, do nichž snadno naskládají své hračky, stavebnice i malířské potřeby a schováte je pod postel.

POZOR! U dětského nábytku je třeba dbát na vhodnost pro daný věk. Batolata by měla mít docela určitě nábytek stabilní.

Ložnice

Výborná je pojízdná šatna, kterou jednak můžete po libosti stěhovat z jednoho kouta místnosti do druhého, podle toho, jak se vám to právě hodí, a také dáte-li vedle sebe dva díly, máte skvělý paraván. Nemáte-li dostatek prostoru můžete šatníky postavit za sebe a variabilně obměňovat podle ošacení (na konci léta uložíte do zadní skříně letní věci a na jaře zase skříně vyměníte).

Pokud si rádi ve volných dnech polenošíte a vychutnáte kafíčko v posteli, oceníte velký servírovací stolek na kolečkách, který jednoduše buď necháte v nohách postele nebo přisunete k sobě. Na kolečkách jsou praktické i noční stolky.

Obývací pokoj

Znáte to, pořádáte party či oslavu a hrozíte se, kam všechny naskládáte. Mobilní nábytek bude skvělým pomocníkem. Nepotřebné kusy snadno odsunete do pozadí, jednotlivé pojízdné stolky zase můžete srazit k sobě … na kolečkách je možné mít křesla, stolky, knihovny i celé sedací soupravy.

Bez povšimnutí nenechávejte ani pojízdné stojánky na kytky, díky nimž své zelené miláčky přemístíte snadno - kamkoliv budete chtít.

Pracovna

Máte maličký byt a potřebujete svůj koutek na práci s počítačem? Existují sestavy, jak jinak než na kolečkách, které nezaberou moc místa, a díky mobilnosti se s prací můžete usadit, kde chcete.

Hojně využívaným pomocníkem jsou šuplíkové skříňky na kolečkách, které jednoduše zasunete pod psací stůl, pojízdnou židli snad ani nemá cenu uvádět.

Kuchyně

V těch miniaturních panelákových kuchyních by měl mít pojízdný nábytek snad úplně každý. Ideální jsou nejrůznější pojízdné odkládací stolky, k dispozici jsou i se sklopnými bočnicemi. Bezva pomocník je i sklápěcí stůl na kolečkách, který v opravdu malých prostorech plní funkci jídelního i pracovního stolu.

Servírovací stolek si místo v našich domovech našel už dávno.

Přemýšlíte, že byste si zkusila nějaký ten nábytek pořídit, ale máte strach, co tomu řekne vaše drahá plovoucí podlaha či vysoký koberec? Máme pro vás několik tipů, které vám při výběru pomohou:
-    na koberce zvolte větší a tvrdší kolečka se zakrytým nebo zcela odkrytým mechanismem. - snadněji se vám budou udržovat.
-    
na plovoucí podlahy, PVC a linolea pak kolečka měkká, pružná a malá
-     na postele a stolky vybírejte kolečka opatřená brzdami, zamezíte tak nechtěnému popojíždění
-    
kolečka můžete také nahradit ližinami (kluzáky), které usnadňují pohyb s těžkým nábytkem.

Inspirovali jsme Vás? Tak vzhůru na kolečka…

 

                         
Reklama